almanca-ogrenmek

“Akıcı bir şekilde Almanca öğrenmek ne kadar sürer?” Bu, kişiden kişiye değişen bir yanıtı olan basit bir sorudur. Almancaya hakim olmanız için gereken süre, hedefiniz de dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır.

Profesyonelce akıcı olmanız, iş ortamında başkalarıyla kolayca konuşabilmeniz mi gerekiyor? Belki de Almanca konuşulan ülkelerde çok iş yapan bir şirkete rastladınız ve müşterilerinizle konuşmak istiyorsunuz.

Veya arkadaşlarınızla ve ailenizle sohbet etmek gibi daha gündelik nedenlerle dili öğrenmek mi istiyorsunuz? Belki de Goethe'yi orijinal dilde okumak için öğrenmek istersiniz .

Son hedeflerinizi aklınızda tuttuktan sonra, soruyu daha doğru bir şekilde cevaplayabilirsiniz: Peki öğrenmek ne kadar sürer? Dili öğrenmenin ne kadar sürdüğüne dair tahminler sağlayan birkaç farklı kaynağa bakalım.

Peki öğrenmek ne kadar sürer?

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) ve onun arkadaşı hacmi exist nedeniyle dil öğrenme konusunda Avrupa'nın en büyük dehalarından bazıları tarafından tamamlanan kapsamlı çalışmalara. Bu ciltler bize Almanca öğrenmenizin ne kadar sürebileceği hakkında bir fikir vermektedir.

Bir dil öğrenmeye çalışırken her bireyin farklı, kişisel bir öğrenme eğrisine sahip olacağını akılda tutmak önemlidir. Ancak CEFR verilerinden, “yüksek orta” bir dil yeterliliği seviyesine ulaşmanın yaklaşık 1.000 saatlik özel uygulama süresi alabileceğini belirtebiliriz.

Dolayısıyla, Almanca öğrenmenin ne kadar sürdüğünü tahmin ediyorsanız, günde bir saat uygulama ile üç yıl veya günde üç saat bir yıl sürebilir.

Atlantik genelinde, Amerika Birleşik Devletleri Dış Hizmet Enstitüsü dil yeterliliği için farklı bir ölçüm kullanmaktadır: Kurumlararası Dil Yuvarlak Masası (ILR) Ölçeği. Yeterli kaynaklarla birinin 750 saat içinde Almanca'da “genel mesleki yeterliliğe” ulaşabileceğini öne sürüyorlar.

Not: Bu çalışma yararlı olsa da, katılımcılarının çoğunu oluşturan son derece becerikli poliglotları (zaten birkaç dil konuşan insanlar) içeriyordu.

almanca

Almanca Öğrenmek için 3 Hızlı İpucu

Her iki durumda da, bu çalışmalar Almanca'nın öğrenmesi biraz zaman alabileceğini gösteriyor. Ama korkma! Kendiniz için işleri hızlandırmanın birçok yolu vardır. Başlamak için aşağıdaki ipuçlarına göz atın.

1. İpucu: Dile Daldırma

Toplam daldırma genellikle bir dil öğrenmenin en iyi yolu olarak belirtilir. Almanya, Avusturya, İsviçre veya Lihtenştayn'a taşınmak, Almanca'yı hızlı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız oldukça faydalı olan bir batma veya yüzme deneyimi sunar.  

Ancak zorluk, herkesin birkaç yıl boyunca Avrupa'ya uçma yeteneğine sahip olmamasıdır. Bir dil partneri (veya iki tane) bulmanın işe yaradığı yer burasıdır.

almanca

2. İpucu: Dil Ortaklarını Bulun

Çevrimiçi İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen birçok yerli Almanca konuşmacı var. Düzinelerce site, “dil değişimi” için diğer dil öğrencileriyle bağlantı kurmanıza izin verir. Başka bir deyişle, İngilizcelerine yardım ediyorsunuz ve Almancanıza yardımcı oluyorlar.

Konuşma becerilerinizi geliştirmenin bir başka mükemmel yolu da yakınınızdaki diğer Almanca konuşanlar ile tanışmaktır. Yerel olarak diğer Almanca konuşanlarla ve öğrencilerle takılmak için fırsat bulmak amacıyla öğretmentercihim.com gibi sitelere göz atın. Almanca konuşmayı günlük yaşamınızın ne kadar düzenli bir parçası yaparsanız, o kadar hızlı öğrenirsiniz.  

3. İpucu: Almanca Dersleri Alın

Baskınızı Almanca'ya atlamanın kesin bir yolu, bazı Almanca dersleri ve hatta özel Almanca dersleri almak olacaktır . Hem yüz yüze hem de çevrimiçi dersler sunan birçok deneyimli eğitmen vardır.

Bir Alman öğretmenle çalışmak, sizi kişisel hedeflerinize ulaşmak için yapılandırılmış bir müfredata uyarlayabileceklerinden, sizi yarasadan başarıyla kurtaracak.

almanca

Peki, Almanca'yı akıcı bir şekilde öğrenmek ne kadar sürer? Gerçek cevap, kişiden kişiye değişmesidir. Bir dil öğrenmek, “içine koyduğunuz şeyi alırsınız” tür becerilerinden biridir. Ancak, yukarıda listelenen stratejileri uygulamaya koyarsanız, zaten yolunuzda!

https://www.ogretmentercihim.com/

Almanca öğrenmek ne kadar sürer? İpuçları Almanca öğrenmek ne kadar sürer? İpuçları “Akıcı bir şekilde Almanca öğrenmek ne kadar sürer?” Bu, kişiden kişiye değişen bir yanıtı olan basit bir sorudur. Alman... Öğretmen Tercihim
Yazıyı Paylaş