Kapat
Ankara Matematik Özel Ders Almak İsteyenler Ankara Matematik Özel Ders Almak İsteyenler Ankara matematik özel ders almak isteyen öğrenciler veya kendini matematik alınıda geliştirmek isteyenler için yüz yüze veya online eğitim Öğretmen Tercihim
Öğretmen Tercihim / Blog / Ankara Matematik Özel Ders Almak İsteyenler

Ankara Matematik Özel Ders Almak İsteyenler

Ankara Matematik Özel Ders Almak İsteyenler

Ankara Matematik özel ders içeriğimize giriş yapmadan önce başkentimizden bahsetmek isterim.

İçerik Başlıkları:

 • Ankara Matematik Özel Ders İsteyenler
  • Ankara İlkokul Matematik
  • Ankara LGS Matematik
  • Ankara YKS matematik
   • TYT Matematik Özel Ders
   • AYT Matematik Özel Ders
  • Ankara KPSS Matematik
 • Ankara özel ders fiyatları ne kadar?
 • Matematik Dersini Kolayca Öğrenmek İçin 4 İpucu
  •  

Ankara Matematik Özel Ders

Ankara, Türkiye’nin en büyük ikinci şehridir. İç Anadolu bölgesinde bulunan Ankara’nın nüfusu 2019 yılı verilerine göre 5 milyonun üzerindedir. Sanayi, teknoloji ve tarım şehrin ekonomisinin temelini oluşturmaktadır. TBBM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) ve bakanlıklara ev sahipliği yapan bu güzide şehrimiz 13 Ekim 1923 yılından bu yana Türkiye Cumhuriyeti'nin başkentidir.

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarı olan Anıtkabir Ankara ‘da bulunur.

Özellikle eğitim alanında oldukça gelişmiş olan Ankara’da 20’den fazla üniversite bulunmaktadır.

Başkent olması sebebiyle oldukça farklı kültürler Ankara’da bir arada yaşar. Her alanda gelişen Ankara, Türkiye’nin bürokrasi ve yönetim merkezidir.

Ankara, Başkent olması ve gelişmiş iş olanaklarıyla kalabalık bir şehirdir. Bu kalabalık şehirde hedeflediğimiz işe sahip olmak için çok çalışmak gerekir. Çalışmanın temel yolu ise eğitimden geçmektedir. Kaliteli eğitimden gelecek doğar.

Ankara Matematik Özel Ders İsteyenler

 

Sınavlara mı hazırlanıyorsun? Ya da okulda matematik dersinde zorlanıyor musun? Merak etme yalnız değilsin. Birçok öğrenci matematik dersinde zorlanmaktadır. İnsanların matematiğe ön yargılı yaklaşması ve matematiği zor bir ders olarak görmeleri bunun sebebidir. Aslında oldukça kolay matematik düzenli çalışmalar ve dışarıdan destek alınarak öğrenilebilir. 

Özellikle Ankara gibi büyük şehirlerde nüfusun fazla olması bir okul başına düşen öğrenci sayısını artırmaktadır. Kalabalık okullarda öğrencilerin derse konsantre olması oldukça zordur.

Ankara İlkokul Matematik

Ankara ilkokul matematik özel ders

Matematik öğrenmeye ilkokuldayken başlarız. Matematik bizim temelimizi oluşturan derslerden biridir. Hayatımızın her alanında kullandığımız Matematik dersini en baştan sıkı tutmak gerekmektedir. Okulda öğrenilen bilgilerin evde tekrar edilmesi gerekmektedir. Evde yapılan tekrarlar okulda öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesini sağlayacaktır. 

Öğrenmeyi İlkokuldayken aksatırsak toparlamak oldukça zorlaşır. Özellikle ilkokul öğrencilerimizin küçük yaşlarda olmaları nedeniyle kalabalık sınıflarda dikkat dağınıklığı problemi yaşamaları oldukça muhtemeldir.

İyi bir gelecek temelde başlar. Çocuğunuzun geleceğini küçük yaşlardan itibaren düşünmeniz gerekmektedir. Çocuklarınıza özel ders aldırarak okulda öğrendiklerini pekiştirmesine yardımcı olabilir, çocuğunuzun geleceğini şimdiden güzelleştirmeye başlayabilirsiniz.

Ankara LGS Matematik

LGS sınavına giren her öğrenci geleceği için iyi bir lise tercih etmek ister. Öğrencilerin hayatında girecekleri sınavlardan ilki olan LGS, öğrencilerimizin geleceği için oldukça önem arz etmektedir. Öğrencilerimiz gireceği sınavla birlikte 4 yıl boyunca okuyacakları okullara yerleşecekler. İyi bir lise eğitimi almak için sınavdan iyi bir puanla ayrılmaları gerekmektedir.

Ankara LGS Matematik Özel Ders

Sınava girecek adaylar özellikle matematik dersi için özel ders almaya özen gösteriyor. Sınav sonucu en çok etkileyen derslerden biri olan matematik için sizde özel ders almayı düşünebilirsiniz.

Ankara YKS matematik

YKS sınavına hazırlanan öğrenciler en çok matematik dersinde sorun yaşamaktadır. Öğrencilerin eğitim hayatından sonraki yaşamlarını etkileyen en önemli sınav olan YKS’de matematik yapabilmek büyük bir önem arz ediyor. 

Okulda gördükleri derslerden verim alamayan öğrenciler derslerle alakalı sıkıntılar yaşayabilir. Bu durumda derse karşı önyargı oluşturmaya başlayan öğrenciler dersi çalışmaya bırakabilir. 

Bu problemlerin önüne geçmek için öğrenciye hemen özel ders aldırılmalıdır. Bu sayede öğrenci dersin düşündüğü kadar zor olmadığını görecektir. Derse karşı önyargılarından kurtulan öğrenci verimli bir şekilde çalışabilir.

TYT Matematik Özel Ders

TYT sınavında öğrencilere matematik dersinden 40 soru sorulmaktadır. Öğrenciler özellikle uzun işlemler gerektiren konulardan çekinmektedir. Düzenli çalışma ya da özel ders ile bu durumların üstesinden gelinebilir. Sende YKS'ye hazırlanıyorsan TYT sınavı için matematik özel ders alabilirsin.

AYT Matematik Özel Ders

AYT matematik sınavında öğrencilere matematikten 40 soru sorulmaktadır. Sorulan 40 sorunun içerisinde matematiğin haricinde geometri dersinden de sorular sorulmaktadır. Özellikle limit, türev ve integral konularında zorlanan öğrenciler sınava oldukça çekingen bir halde girmektedir.

 Matematik dersinde bulunan en zor konulardan oluşan bu sınavda sende başarılı olmak için hemen özel ders al.

Ankara KPSS Matematik

Üniversiteden başarılı bir şekilde mezun olan binlerce memur adayı var. Mezun oldukları bölümler ile alakalı mesleklerde devlet memuriyeti için KPSS sınavına girmektedirler. Yüksek bir puan almaları gereken sınavda öğrencilere en çok puanı getiren derslerden birisi olan matematik, KPSS sınavında da öğrencilerin karşılarına çıkıyor.

Sınava giren adaylar mezun oldukları bölümler ile alakalı mesleklerde çalışabilmek için iyi bir puan almaları gerektiğinin farkındalar.

Eğer KPSS’ye hazırlanıyorsanız sizler için hazırladığımız KPSS Matematik Konuları Nelerdir? blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sınavda çıkacak olan konular hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilir, soru dağılımlarını inceleyebilirsiniz.Adayların yorumlama, anlama ve problem çözme yeteneklerinin ölçüldüğü KPSS Matematik sınavında başarılı olabilmek için dilediğiniz öğretmenden özel ders alabileceğiniz Öğretmen Tercihim’i ziyaret edin. KPSS Matematik özel ders sayesinde sende sınavda başarılı olabilir ve bir kamu görevine atanabilirsiniz.

Ankara KPSS Matematik Özel Ders

Ankara Özel Ders Fiyatları Ne Kadar?

Ankara matematik özel ders fiyatları ortalama olarak 72,52₺’dir. Ortalama saatlik ders ücretlerinin yükseldiği şu günlerde sende Öğretmen Tercihim sayesinde özel dersleri daha uyguna alabilirsin. Binlerce öğretmenin bulunduğu Öğretmen Tercihim’e hemen sende katıl. Öğretmenini seç. Hemen özel derse başla.

Matematik Dersini Kolayca Öğrenmek İçin 4 İpucu

Matematik çok kapsamlı bir derstir. Bu yüzden matematik başarılı olmak için tek bir yol yoktur. Ancak uzmanlar tarafından denenmiş ve düzenli uygulanırsa sizi başarıya ulaştıracak birkaç yol vardır.

 1. Pratik Yapın

Herhangi bir konuda başarıya hızlıca ulaşmak için yapılması gereken ilk şey pratik yapmaktır. Okulda öğrendiğiniz bilgilerinizi eve geldikten sonra tekrar etmeye başlayın. Yapılan tekrardan sonra konuyla alakalı soru çözümleri konuyu anlamanıza oldukça yarar sağlayacaktır. 

matematik özel ders

 1. Kavramları Anlayın

Çalıştığınız konuda bulunan tüm kavram ve formüllere hakim olmaya çalışın. Bu sayede farklı soru çeşitleriyle karşılaştığınızda kolaylık üstesinden gelebilirsiniz. Karşılaştığınız formüllerin ilerleyen konularda da karşınıza çıkacağını unutmayın.

 

 1. Hatalarınızın Farkına Varın

Matematik çalışırken ve soru çözerken hata yaptığınızda hatanızın üzerine gidin. Yaptığınız hatayı tam anlamıyla kavramadan çalışmayı bırakmayın. Bu sayede olabildiğince az hat yapar ve daha başarılı olursunuz.

 1. Gerektiğinde Yardım Alın

Anlayamadığınız konular olduğunda çekinmeyin. Özel ders aldığınız öğretmene tekrar tekrar takıldığınız yerleri sorun. Bu sayede öğrenmeniz oldukça kolaylaşacaktır.

 

Öğretmen Tercihim ile matematik branşında kendinizi geliştirebilirsiniz. Yapmanız gereken öğrenci kaydı oluşturarak size uygun olan eğitmenden ders talep edebilirsin. Ya da profilinden öğrenci ilanı oluştur kısmından öğrenci ilanı oluşturarak eğitmenlerin ilana başvurmasını bekleyebilirsin.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar

Matematik Eğitmenleri

İlan Detayları