bateri-ogrenmek

1. Stresi Azaltın

Bateri çalmak hayal kırıklığını, hayal kırıklığını ve stresi azaltabilir . İster davul kitinin arkasında olun, ister davul çemberinde bir djembe vurun ya da bir yürüyen bant bas davulunu dövün, davul çalma stres gidericidir. Sadece birkaç dakika bile davul çalmak  ruh halinizi artırabilir .

Bir “koşucunun yüksek” e benzer, davulcuların beyinleri müzik çaldıktan hemen sonra iyi hissettiren endorfinler salgılar. Çevrimiçi Evrimsel Psikoloji dergisinde araştırmacılar, “müziğin kendisini değil, endorfini en yüksek seviyede üreten müziğin aktif performansı” sonucuna vardı.

Bateri

Derslerin nasıl çalıştığını merak mı ediyorsunuz?

Özel derslerimiz hakkında daha fazla bilgi için kaydolun. Sunmak

Bu yüzden biraz aşağı veya biraz çılgın hissediyorsanız, bateri sopalarınızı alın ve oynamaya başlayın!

2. Akademik Performansı Artırın

Müzik eğitimi ve akademik performans arasındaki korelasyon , özellikle matematik söz konusu olduğunda, birkaç kez belgelenmiştir . Ancak bateri çalmayı öğrenmek, duygusal ipuçlarını, karakterlerin düşünce süreçlerini ve motiflerini tanımlamak için kullanabileceğiniz bir beceri belirlemenize yardımcı olarak İngilizce gibi konularda da size yardımcı olabilir.

Bir araştırmaya göre , “Müzik, öğrencilerin çarpım tablolarını ve matematik formüllerini daha kolay öğrenmelerini sağlar (T. Mickela, alıntılandığı gibi Kelstrom, 1998); ritim öğrencileri kesir kavramını daha kolay öğrenir; ritim gösterimi kullanılarak öğretilen öğrenciler kesir testlerinde yüzde 100 daha yüksek puan aldı; ve bir çocuk müzik dersinde geliştirilen mantıksal düşünme yeteneğini, müzikle ilgisi olmayan problemleri çözmek için kullanabilir (Kelstrom, 1998). ”

Ebeveynler, çocuğunuzun bateri öğrenmesi konusunda tereddüt ediyorsanız, çünkü onun çalışmalarından uzaklaşacağından korkuyorsunuz, emin olabilirsiniz, davul yapmayı öğrenmek aslında oğlunuzun veya kızınızın okulda daha iyi performans göstermesine yardımcı olabilir.

3. Beyin Gücünü Artırın

Davul çalarken, aynı anda birlikte çalışmak için dört uzvu da koordine etmeniz gerekir. Eğer sağ elini kullanırsanız, sol elinizle fazla bir şey yapmamanız ihtimali vardır. Beyniniz, baskın olmayan uzuvlarınızı güçlendirmek ve koordine etmek için baskın olmayan tarafınızı çalıştırmalıdır.

Bateri

Son zamanlarda yapılan bir çalışmada , araştırmacılar, davul çalmanın, özellikle IQ söz konusu olduğunda, beyin gücünü ölçülebilir bir şekilde artırabildiğini buldular. Uluslararası Davul Ayı başkanı ve Perküsyon Pazarlama Konseyi eş direktörü Pat Brown, “Davul çalmak beyni çok az aktivitenin yapabileceği bir şekilde düşünüyor” dedi. “Notaları anlayabilmek ve ritimlerin nasıl çalıştığını ve birlikte hareket ettiğini incelemek çok karmaşık bir düşünce sürecidir. En son çalışma, bu tip beyin aktivitesine sürekli maruz kalmanın kişinin IQ seviyesini gerçekten artırabileceğini gösteriyor. ”

4. Güven Geliştirme

Davul güçlüdür. Başarılı olmak için davulcular dinamik olarak oynamayı öğrenmelidir: yüksek ve yumuşak. Yüksek bir vuruş yapma eylemi cesaret ve güven gerektirir. Ayrıca, davulcular bir büyüme zihniyetine sahip olmalıdır. Yani, zorlu bölümleri yavaş başlayıp parçalayarak öğrenebileceğinize inanmalısınız  .

Davulları öğrenmek, karmaşık görevleri yönetilebilir parçalara ayırmanıza yardımcı olur. Ardından, ısrarlı bir uygulamadan sonra oldukça zor bir şey oynayabilirsiniz. Bu, yaşamın birçok alanında devam eden bir beceridir. Zor materyalleri öğrenebildiğinize inanmak, hem müzikte hem de hayatta engelleri aşmak için çok önemlidir.

5. İletişim Becerilerini Geliştirin

Müzik eğitimi alan öğrenciler akranlarıyla daha iyi iletişim kurar, daha empatik olurlar ve kelime kullanmadan fikirlerini ifade eden birçok pratik alırlar. Davul ayrıca satırlar arasında okumayı öğrenmenize yardımcı olabilecek sözel olmayan ipuçlarını okumayı da öğretir.

6. Küresel Vatandaş Olun

Davul dünyanızı açabilir! Latin bossa nova, Afro-Küba clave veya Jamaikalı reggae öğreniyor olun, bir müzisyen ve bir insan olarak dünyanın her yerinden müzik geleneklerini öğrenmekten faydalanabilirsiniz.

Kültürler geleneksel tarzlarını bir araya getirdikçe, zaman içinde yeni müzik stillerinin nasıl geliştiğini görmek büyüleyici.

7. yeni arkadaşlar edinmek

Nereye giderseniz gidin, davul konuşan insanlarla konuşabileceksiniz. Kendi grubunuzu oluşturmak veya bir orkestraya, yürüyüş bandına, davul çemberine veya perküsyon topluluğuna katılmak için birçok fırsatla, yeni ve ilginç insanlarla tanışmak için birçok seçeneğiniz olacak.

Bateri

8. Serin Enstrümanlar Çal

Davul öğrenmek size çok çeşitli enstrümanları çalma temeli verir: djembe davulları, congas, clave, yürüyen bas davulları, üçgen – hatta daktilolar, kaşıklar ve kovalar.

Bir perküsyoncunun oyuncak çantası sonsuzdur ve eğlencenin bir kısmı çalınacak yeni sesler keşfetmek.

9. Uygun

Davul çalmaya dayanıklı bir seans, eğlenirken terlemenin harika bir yoludur. Bir araştırmaya göre, “Sadece el davulları kullanarak ve ritmine geçerek, insanlar yarım saatte ortalama 270.4 kalori yaktı.”

Kalori yakımına ek olarak, ritmik performans stres azaltma ve sağlıklı yaşamı önemli ölçüde etkileyebilir .

10. Hayatboyu Öğrenme

Her yaşta davulcu olabilirsiniz . Başladıktan sonra istediğiniz kadar davul çalmaya devam edebilirsiniz. Davul öğrenmek, hayatınızı ilk birkaç dersinizin çok ötesine taşıyacak ve öğrenmeyi asla bırakmadığınız sürece, olabileceğiniz en iyi müzisyen olmak, icra etmek ve olmak için sonsuz fırsatlara sahip olacaksınız.

https://www.ogretmentercihim.com/

Bateri Öğrenmenin En Büyük 10 Avantajı Bateri Öğrenmenin En Büyük 10 Avantajı

1. Stresi Azaltın

Bateri çalmak hayal kırıklığını, hayal kırıklığını ve stresi azaltabilir . İster davul kitinin arkasında olun, ister davul çemberinde bir djembe vurun ya da bir yürüyen bant bas davulunu dövün, davul çalma stres gidericidir. Sadece birkaç dakika bile davul çalmak  ruh halinizi artırabilir .

Bir “koşucunun yüksek” e benzer, davulcuların beyinleri müzik çaldıktan hemen sonra iyi hissettir Öğretmen Tercihim