Kapat
Bilinçaltı Öğrenme Teknikleri Nedir ? Örnekler Bilinçaltı Öğrenme Teknikleri Nedir ? Örnekler Bilinçaltı bulgular, düşüncelerin yaşamı dönüştüren iç süreçlerin güçlü aktivatörleri olduğunu göstermektedir. Buna göre, davranış... Öğretmen Tercihim
Öğretmen Tercihim / Blog / Bilinçaltı Öğrenme Teknikleri Nedir ? Örnekler

Bilinçaltı Öğrenme Teknikleri Nedir ? Örnekler

Bilinçaltı Öğrenme Teknikleri Nedir ? Örnekler

Bilinçaltı bulgular, düşüncelerin yaşamı dönüştüren iç süreçlerin güçlü aktivatörleri olduğunu göstermektedir. Buna göre, davranış kalıpları veya alışkanlıklarının oluşumunu içerecek şekilde duygu ve eylemler, öğrenme ve değişim üreten nörokimyasal sinyalleri aktive ederler.

Bilinçaltı öğrenme kendi içinde güçlü ve etkili bir yerleşik kapasitedir. Öğrendiklerimiz şans ve hedeflerimize ve kişisel ve ilişkisel sağlık ve refah için en yüksek çıkarlara göre ayarlandığında , olumlu yönlerde büyümemizi ve şaşırtıcı ve yaratıcı sonuçlar ve tutkular gerçekleştirmemizi destekleyebilir. Ne yapmazsa? İnançları veya toksik düşünme kalıplarını sınırlamak sağlığımıza zarar verebilir, bizi hayatınızı tüketen bağımlılık yapıcı davranış kalıplarına bağlı tutabilir ve en iyi yerde mutluluğumuza sınır koyabilir.

En iyi koşullarda bile, biçimlendirici çocukluk yıllarında sınırlayıcı inanç kablolarını alıyoruz. Şu anda faydalıydılar. Duygusal olarak en savunmasız olduğumuz ve dolayısıyla fiziksel olarak da hayatımızın bir döneminde bizi korumaya hizmet ediyorlar. Bununla birlikte, daha sonra hayatta, çocuklukta hayatta kalmamızı savunan ve sağlayan aynı inanç sistemleri, büyüme ve anlam bulma ve neşe dolu bir yaşam yaratma potansiyelimizin tam olarak gerçekleşmesinin önünde engeller haline gelir.

Bilinçaltı

Hayatınızın farklı ve daha güçlendirici bir hikayesini anlatmak için dönüştürülmedikçe veya yeniden sarılmadıkça, bu inançlar bilinçaltı bizi aynı yöne sapmamızı sağlayan toksik bir düşünce akışı üretir.

Nedir ?

Beyninize ve vücudunuza büyümek değişmek demektir . Olumlu yönlerde değişmek, içeriden öğrenmek ve büyümek demektir. Başkalarındaki ve çevrenizdeki yaşamdaki “değişimi” gerçekten etkilemek için, bir insan olarak en büyük güç kaynağınız her zaman en çok kontrolünüz olan şeyde yatar ve bu da her zaman örneğin, düşüncelerin, inançların ne olabileceğinin farkında olmanız anlamına gelir . her an sizi engeller (etrafınızdaki değişimi etkilemekten).

Başkalarını (çoğunlukla yanılsama) değiştirme yeteneğimizi (gücümüzü) çok yüksek düşünmeye ve pasif olarak kendini içeriden değiştirmek için gerçek mucize yapma gücünün ne olduğuna oturmaya şartlandık .

Düşünceleri dönüştürmek ve inançları sınırlamak için çeşitli eylemler gereklidir, ancak en önemlisi, çevrenizdeki yaşamla ilgili olarak kendinize inanmayı seçtiğinizle ilgilidir .

Daha spesifik olarak, kendinizi genel olarak aktif bir seçim yapıcısı veya aracısı, hayatınızın geçmiş ve şimdiki sonuçlarının bilinçli bir yaratıcısı olarak algılıyor (düşünüyor ve hissediyorsunuz ) (evet… Doğanın eylemleri istisnadır) - ya da genel olarak sonuçları algılıyor musunuz? başkalarının ya da yaşamın yoluna ne getirdiğinin bir sonucu? Bu zihin durumları, aynı zamanda, sırasıyla “yürürlükte” ve “yürürlükte” olarak da bilinir.

Kararınız ne olursa olsun, her biri yaşamınızın yönünü şekillendirme gücüne sahip bir zihin ve beden hissi üretir .

Örnekler:

İkincisi, size bir film ekranında hayatınızı pasif olarak izlediğinizi hissettirirken, ilkinde, aklınızın tiyatrosunda hikayenin neyle ilgili olduğu niyetiyle, hayatınızın dizginlerini çeken filmdesiniz: senin hayal gücün.

Bir kişi ya bir koruma ya da bir büyüme yeridir. İyileşmenin gerçekleşmesi için, herhangi bir anda, bir büyüme ve öğrenme yerine adım atmak için bilinçli bir seçim yapmanız gerekir. 

İstediğiniz dönüşümleri yapacak konumda olduğunuzda başarılı olursunuz. Ancak tek seferlik bir seçim değildir.

Başarılı olmanızın nedeni, niyetinizin en azından yol boyunca aşağıdakileri yapmaya devam etmeyi seçmektir:

Bilinçaltı öğrenme:

 • Kendi sonuçlarınızdan tamamen sorumlu hissetmek.
 • İyileşme sürecinde “sebep” ve mevcut olmak.
 • İçsel güç ve bilgelik kaynaklarınızla bağlantı kurmak için.
 • Nefes almak ve vücudunuzun derinliklerinde topraklanmış ve ortalanmış kalmanın farkında olmak.
 • Beyniniz ve bedeninizle büyüme ve öğrenme modunda yaşamak istemek.
 • Herhangi bir değişim korkusuyla veya eski konfor bölgelerinden cesaretle çıkmakla yüzleşmek.

“Davada” olduğunuzda, seçimlerinizin elinizde (kişisel güç) olduğunu görürsünüz ve herhangi bir anda yaşamınıza tam olarak katılmayı seçersiniz ve zihninize ve bedeninize bağlı kalmayı seçersiniz, böylece beyniniz ve beden, büyüme ve öğrenme modunda , istediğiniz herhangi bir dönüşümü yapacak konumdadır (bu kişiyi ya da durumun değişmesini beklemek yerine ... takılan düşünceyi ve korumayı başlatır).

Büyüme ve öğrenme modunda olduğunuzda, canlı, canlı, tatmin olmuş, iyileşmiş, zihin, beden ve ruh haline gelebildiğiniz kişi olursunuz.

Kendinizi iyileştirdiğiniz kişisiniz. Sebepli ve büyümekte olun. Seçim, kendinizi “neden” veya “etkili” olarak düşünmek arasındadır. Neden olmak ne demektir? Yaşamlarımızda ve evrenimizde başımıza gelen her şey için sorumluluk almayı seçtiğimiz bir güç yeridir. Büyüme sırasında güçlü bir yerden ileriye doğru gitme deneyimidir. Etkili olmak ne anlama geliyor? Bir şeylerin etkisinde olmayı seçtiğimizde, kendimizi olayların ve başkalarının kurbanı olarak tanımlıyoruz. Zaten sahip olduğumuz şeyleri korumak için çalışırken bir koruma yeri. Burası durgun, korku ile felç olan bir durgunluk yeridir.

İyileşmenin diğer kilit unsuru nefes. Zihin tiyatrosunda, zihninizi ve bedeninizi nefes yoluyla merkezler ve topraklarsınız ve duyularınız, duygularınız, düşünceleriniz, seçenekleriniz vb. Hakkında farkındalığınızın gücü, optimal sağlık ve bütünlüğe daha kolay odaklanmanıza yardımcı olur.

Nefes alma, kuantum enerji dönüşümü deneyimiyle otomatik sinir sistemini kalıcı olarak etkilediği bilinen tek yöntemdir.

1. Durun, nefes alın, düşünün - nefesinize dikkatinizi verin… Kaynağınız sayesinde sevgi dolu bir nefes verin.

2. Derin ve uzun nefesler verin… omurganızın tabanına.

3. Vücudunuzun açılmasına, gevşemesine, yumuşamasına izin verin.

4. Dürtüleri takip edin, vücuttaki hareketlere izin verin….

Bilinçaltı

5. Doğruyu söyle… senin için gerçek olduğu gibi… tüm düşüncelere ve hislere izin ver… tüm enerjilere hoş geldin… dönüşmeleri için ortaya çıkarlar:

Örnekler:

 • Kendine ne söylüyorsun?
  • Tahliye kararları
  • “Değerlerini” “görme” (iyi niyetler)
 • Ne gibi hisler yaşıyorsunuz?
  • Onları gelmeye davet edin, bedeninizde hissedin…
 • Vücudunuzda nerede hissediyorsunuz?
  • Vücudunuza güvenin… zihin bedeniniz size her zaman gerçeği söyler
  • Duygu molekülleri beyine değil, vücudun her hücresine sınırlıdır.
 • Duyguya hangi karşılanmayan ihtiyaç bağlıdır?

Hatırlamak…

Bilinçli zihninizde düşündüğünüz düşünceler, özellikle de alıcı olduğunda bilinçaltına entegre olur. Bilinçaltı öğrenimi oluştururlar. Şu andaki geçmiş hakkında aklınızda “yarattığınız” (inanmayı seçtikleriniz) olanların ayrıntılarını bilmekten daha yararlı ve yararlıdır.

Pozitif yönde (veya negatif) içinde büyümek anlamına istediğiniz kadar  değiştirin içinden. Etrafınızdaki değişimi etkilemek için ana güç kaynağınız, en az eriştiğiniz - içeride - düşüncelerinizi değiştirmek veya kendiniz, diğerleri, yaşamınız hakkında düşünmek için seçtiğiniz güç olabilir.  

(Dünyadaki tüm doktorlar ve uzmanlar kendi büyümesine yatırım yapmayan, değişmek istemeyen biri için çok az şey yapabilir, yani enerjileri aynı yaşam öyküsünü anlatmaya adanmıştır.)

Bu duygu durumları içeride güçlü bir dildir.  Bilinçaltı vücudunuzda gerçek yapısal değişiklikler  üreten  elektrokimyasal duygu moleküllerinden ve içermeyen davranışlardan oluşurlar  .

Geçmiş (ve veya geleceğiniz) hakkındaki düşüncelerinizi ve inançlarınızı şimdiki anlarda dönüştürün… ve hayatınızı daha kolay ve doğal bir şekilde  dönüştüreceksiniz. Belirleyici faktör, neden veya sonuçtaki yaşamınızla ilgili bir seçimdir.

https://www.ogretmentercihim.com/

Yazıyı Paylaş
Yorumlar

Öğrenci Koçluğu Eğitmenleri

İlan Detayları