odaklanma-sorunlari

Odaklanma, her birimizi çeken bir “meta” dır. Hepimiz her gün biraz odaklanmaya ihtiyacımız var, ancak başarısız kalıyoruz çünkü yapacak çok iş var. Sonra tekrar, dikkat dağılması olağan bir olasılık var. “Odaklanma” aslında göz korkutucu bir görev gibi geliyor.

İşe odaklanmaya ya da tüm cihazlarımızı kapatmaya çalışsak da, odak, görünüşe göre günlük yaşamımızda bulamayacağımız Koca Ayak haline geldi.

Öyle gözüküyor olabilir ama eğer hayatınızı gerçekten geri döndürmek istiyorsanız, araştırmalar, yaklaşımlarına biraz bağlılık ile görevlerine odaklanma eğilimi gösteren kişilerin, her türlü çalışma / yaşamda çok daha iyi performans gösterme eğiliminde olduğunu göstermiştir. zorluklar.

Oysa dikkat dağıtıcı şeylere sahip oldukları her şansı verirlerse, oldukça kötü performans gösterirler.

Farkında olmadığımız bir şey, asıl sorunun her zaman dikkatimizi dağıtmamamız değil, asıl sorun, nasıl odaklanacağımızı bilmememizdir. Ama olumlu bir not olarak, “ Beyninizi Hackleyin ” yazarı Elie Venezky şöyle diyor:

Odaklanma

“Odak bir kas ve onu inşa edebilirsiniz. Çok fazla insan sadece odaklanmadığı fikri altında çalışır ve bu kendi kendini gerçekleştiren bir kehanet haline gelir. Bu yanlış inancı bıraktıktan sonra, odak oluşturmak için çok daha gerçekçi bir yaklaşım benimseyebilirsiniz. ”

Öyleyse, dikkat sürenizi nasıl oluşturabilir ve ani dikkat dağıtıcı şeylere zaman harcamak yerine, gününüzde önemli olan şeylere nasıl odaklanacağınızı nasıl öğrenebilirsiniz?

Bu, odaklanmanın muazzam gücünü ve etrafınızda doğru ortam türünü yaratmanın dünyadaki tüm farkı nasıl yaratabileceğini takdir etmekle başlar.

Modern İşyerinde Dikkat Sürenizi Nasıl Arttırırsınız?

Konu söz konusu olduğunda mutlak temellerle başlamalısınız. Neden? Çünkü dışarıdaki insanların çoğu için, nasıl odaklanacağını öğrenmek gün boyunca çeşitli motivasyonlardan gelebilir. Onlar yapabilir:

  • Pazardaki rekabeti aşan daha iyi bir ürün oluşturmalarına yardımcı olabilecek yeni bir beceri öğrenmek
  • Günün sonunda daha üretken olmak ve elde ettikleri hedefler hakkında iyi hissetmek
  • Dikkatlerini modern işyerinde hiç bitmeyen dikkat dağıtıcı şeylerden korumaya çalışmak

Herkesin kendi nedenleri vardır, ancak daha fazla odaklanmanın insanların diğer insanlardan daha kısa sürede daha fazla iş yaptığını söylemek hala güvenlidir. Bu önermeye dayanarak, verimlilik söz konusu olduğunda odaklamanın anahtar olduğunu söyleyebilirsiniz. Srinivas Rao , bir röportajda şunları söyleyen ünlü bir yazar:

“Bir şeye koyduğunuz süreden daha önemli olan şey aslında odak yoğunluğudur. Çünkü odak yoğunluğunuz varsa, aynı veya daha iyi sonuçlar elde etmek için harcanan zamanı azaltabilirsiniz. ”

Büyüme için ihtiyacınız olan işletme metriklerine göz atın:

Son zamanlarda yapılan bir araştırma, teknik alanlarda çalışan kişilerin, etraflarındaki bir şey tarafından dikkatlerini dağıtmadan önce yalnızca belirli bir görev veya etkinliğe 11 dakikadan biraz daha fazla odaklanabileceğini göstermektedir. Daha da kötüsü, kaybedilen odak sadece yerine oturmakla kalmaz, yaklaşık 25 dakika sürer.

Şimdi modern işyerinde dikkat sürenizi artırmak için ihtiyaç duyduğunuz 4 temel odak öğesine bir göz atalım.

Odaklanma

4 Odak Elemanları

Hayatınızda gerçekten bir değişiklik yapmak ve daha fazla odaklanmak istiyorsanız, dikkat etmek için sadece karar vermenizden çok daha fazlasını yapmanız gerekecek. Odak, dışarıda bıraktığınız şeye ne odaklandığınızla ilgilidir.

Dikkat süremizi neredeyse sıfırdan oluşturmak ve etkili bir şekilde nasıl odaklanacağınızı öğrenmek için, hayatınıza yardımcı olabilecek 4 temel unsur var.

1. Çevrenizdeki Teknoloji Üzerinde Kontrolü Elinize Alın

2020 ve gittiğiniz her yerde etrafınızdaki sayısız cihazdan kaçış yok . Cihazlarımızda dünyanın tüm bilgilerini içeren milyonlarca ve milyonlarca farklı uygulama var. İronik bir şekilde, tüm bu bilgiler dikkat süremizi yok etti ve şimdi hiçbir şey öğrenmek için odaklanmamız ve zamanımız yok.

Göründüğü kadar zor olsa da, sizi rahatsız etmemeleri için cihazlarınız üzerinde tam kontrol sahibi olabilirsiniz. Zaman alır ve biraz çaba harcamanız gerekir, ancak bu cihazları sessiz tutmak için tasarlanmış birçok farklı mod vardır.

Unutulmaması gereken bir diğer önemli şey, bu cihazları sadece susturmanız ve bazen de işe yaramamasıdır çünkü gözleriniz onları gördüğünde, dikkatiniz değişebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Herhangi bir kaymayı önlemek için cihazları mümkün olduğunca uzak tutun.

2. Çevrenize Odaklanın

Odaklanma söz konusu olduğunda çalışma ortamınız çok önemli bir rol oynar. Listede başka bir şey yapmadan önce bir raptiye eklemelisiniz.

Masanızı olabildiğince organize ederek başlayın . Artık ihtiyaç duymadığınız eski yapışkan notlar ve ofis notları gibi günlük kullanmadığınız hiçbir şeyden kurtulun. Yaratıcı bir alandaysanız, muhtemelen ofis çevresindeki tüm seslere alerjiniz vardır. Bunu engellemek için gürültü önleyici kulaklıklar kullanabilirsiniz.

Ayrıca, masanın her yerinde eşyalarınız için ayrı bölümler oluşturabilirsiniz. En önemli eşyaları yiyecek veya içecek gibi bir kol uzunluğunda tutun. Bu, bir elma yemek ya da su içmek zorunda kalsanız bile odaklanmanıza yardımcı olur ve bir kol uzunluğundadır, böylece gözlerinizi ekranınızdan çıkarmak zorunda kalmazsınız.

3. Çoklu Göreve Hayır Deyin

Bir süredir bir kayanın altında yaşıyorsanız, çoklu görevin bir efsane olduğunu bilemezsiniz. Neden? Çünkü bir kerede birden fazla görev yapmaya çalıştığımızda, genellikle aramızda gidip üretkenliğimizi bozar ve bizi daha stresli hale getiririz.

Daha da kötüsü, çalışmalar, beyninizi yapılacak şeyleri aradıkça, beyninizin zihninizi daha da sıkıcı bir savunma mekanizmasını tetikleyerek daha fazla strese gireceğini ve hiçbir şeye odaklanamayacağınızı göstermiştir.

Diğer yandan, Tek Görev, sizi stressiz hale getirir ve hatta giderek daha yaratıcı hale getirir.

4. Bilgisayardan Gözlerinizi Daha Sık Götürün

Odaklanma

Fikrinizi işten çıkardığınızda, kalkmanız ve bilgisayardan uzaklaşmanız ve Facebook veya Reddit’i kullanarak aynı ekranı aşağı kaydırmamanız gerekir.

Gerçek bir mola, gözlerinize biraz dinlenmeniz gerektiği anlamına gelir ve bu sadece ekrandan başka bir şey görmelerine izin verdiğinizde gerçekleşir. Bugün için bu kadar. Odaklanma ve odaklanma konusunda paylaşmak için bazı kişisel ipuçlarınız varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanmaktan çekinmeyin. Orada iyi şanslar!

https://www.ogretmentercihim.com/

Odaklanma sorunları için öneriler nelerdir ? Odaklanma sorunları için öneriler nelerdir ?

Odaklanma, her birimizi çeken bir “meta” dır. Hepimiz her gün biraz odaklanmaya ihtiyacımız var, ancak başarısız kalıyoruz çünkü yapacak çok iş var. Sonra tekrar, dikkat dağılması olağan bir olasılık var. “Odaklanma” aslında göz korkutucu bir görev gibi geliyor.

İşe odaklanmaya ya da tüm cihazlarımızı kapatmaya çalışsak da, odak, görünüşe göre günlük yaşamımızda bulamayacağımız Koca Ayak haline geldi.

Öyle gözüküyor olabilir ama eğer hayatınızı gerçekten ge Öğretmen Tercihim