Kapat
Öğretmen Ne Demektir, Ne İş Yapar, Maaşı Nedir? Öğretmen Ne Demektir, Ne İş Yapar, Maaşı Nedir? Öğretmen eğitimi dersi çalışmasının ve beklentilerinin giderek daha fazla bir parçası olan yapılandırmacı pedagojilerdir. Bilginin... Öğretmen Tercihim
Öğretmen Tercihim / Blog / Öğretmen Ne Demektir, Ne İş Yapar, Maaşı Nedir?

Öğretmen Ne Demektir, Ne İş Yapar, Maaşı Nedir?

Öğretmen Ne Demektir, Ne İş Yapar, Maaşı Nedir?

Öğretmen eğitimi dersi çalışmasının ve beklentilerinin giderek daha fazla bir parçası olan yapılandırmacı pedagojilerdir. Bilginin alındığı değil yaratıldığıdır.Öğretmen konuşmasıyla aktarılmak yerine söylem aracılığıyla aracılık edildiği tek tip bir dizi olarak hatırlanmaktan ziyade araştırıldığı ve dönüştürüldüğü entelektüel bir dünyadan ortaya çıkar.Giderek artan bir şekilde, öğretmen eğitimcileri öğrencilerin mevcut fikirlerini nasıl ortaya çıkaracakla rının da daha disiplinli anlayışlardır. Oluşturmalarına yardımcı olmaktır.Öğrencilerin mevcut fikirlerini bir temel olarak kullanmalarını istemektedir. Yapılandırmacı pedagojiler aracılığıyla öğrencilerin düşüncelerini geliştirmede veya şekillendirmede bir öğretmenin oynadığı rol, bu tür stratejileri savunan öğretmen eğitmenleri için açıktır. İngilizce öğretmeni adayı olan Taylor'ın durumu, bu stratejileri kullanırken bir öğretmenin oynadığı rolün öğretmen adayları için hiç net olmayabileceğini öne sürmektedir. Taylor, yapılandırmacı pedagojileri öğrencilerle düşünme, onlara öğretme teknikleri olarak anlamak yerine, bu stratejileri kendi içlerinde amaç olarak gördü. Tayor, bu stratejileri kendi içlerinde amaç olarak gördü.

Her şeyi harika öğretmenler yapar. Her yaştan, dilden, etnik köken ve konu boyunca, öğretmenler başarılı olmak için etraftaki en yetenekli kişilerden bazılarıdır. Bir öğretmenin hayatındaki bir gün, öğrettikleri konuya ve sınıf düzeyine bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Anaokulundan liseye ve özel eğitimden istatistiğe kadar her büyük öğretmenin kariyeri boyunca tutarlı bir şekilde tek bir tema işliyor: işleri okul günüyle bitmiyor. Sınıfın önünde durmak, bir öğretmenin sorumluluklarının büyük bir parçası olsa da, bunun çok ötesine, öğrencilerinin, öğrencilerinin ailelerinin ve toplumlarının yaşamlarına kadar uzanırlar.

ögretmen

 

Öğretmenin Ne İş Yapar?

Öğretmenler, öğrencileri üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olmak için benzersiz bir konumdadır. Öğretmenler çalışmalarını eylem halinde görebilir, etkiledikleri değişiklikleri görebilir ve bunu yaparken hedeflerinin meyvesini vermesine ilk elden tanık olurlar. Hedefler ne olursa olsun, hemen hemen tek bir cümleyle özetlenebilir: İnsanlara yardım etmek istiyorsunuz. Birine öğretmen olarak yardım etmenin birçok yolu var. Birkaçını saymak gerekirse, öğretmenler eğitmeyi, ilham vermeyi, öğrenmeyi ve olumlu değişimi etkilemeyi arzular.

Eğitim vermek

İyi bir öğretmen, öğrencileri eğitmeyi sevmelidir ve birçok öğretmenin kendileri için belirlediği temel hedeflerden biri, olabilecekleri en iyi eğitimci olmaktır. Öğrencilerinize bilgi vermenin ve onlarla birlikte çalışmanın, sadece kavramları değil,  pratik uygulamaları da anlamalarını sağlamak için son derece tatmin edicidir. Öğretmek için kullanabileceğiniz farklı yöntemler vardır ve öğretim tarzınız size özgü olsa da, en önemli şey, öğrencileri öğrenmeleri için meşgul etmeniz, motive etmeniz ve onlara ilham vermenizdir. Pek çok insan, konularına olan tutkusuyla ders veriyor. Belirli bir konuyu gerçekten seviyorsanız, bu bilgiyi başkalarıyla paylaşma arzunuz olabilir, bu tutku sizi bu konuda mükemmel yapabilir! Diğer insanlar eğitim sisteminin karşı karşıya olduğu bazı sorunlar için endişelenerek ve çözümün bir parçası olmak istedikleri için öğretirler. Sebep ne olursa olsun, bir öğretmen öğrencilerini eğitmezse hiçbir şey  yapamaz  , bu yüzden birçok öğretmen bunu hedeflerinin ön saflarına koyar.

Inspire(İlham vermek)

Öğretmenler, öğrencilere hayatlarının her alanında ilham vermeye çalışırlar ve birçok öğretmen için en büyük hedefleri bir rol model olmaktır . Bir rol modeli, öğrencileri büyük olmak için çabalamaya teşvik eden ve teşvik eden kişidir.  ve onlara deneyim ve bağlılık yoluyla olabileceklerinin en iyisi olma potansiyellerini tam olarak nasıl gerçekleştireceklerini öğretir. Öğretmenler ilgisiz bir öğrenciye öğrenmeye kendini kaptırması için ilham verebilir. Onları katılmaları ve odaklanmaları için motive edebilir ve hatta içe dönük öğrencileri kabuklarından çıkarabilirler. Harika bir öğretmen öğrencilerin okumasını sağlayabilir, dil tutkusu uyandırabilir.Matematik veya fen bilgisi eğlenceli hale getirebilir. Tarih derslerini eğlenceli ve heyecan verici hikayelere dönüştürebilir. Pek çok öğretmen için en basit hedeflerinden biri, öğrencilerine öğrenmeyi sevmeleri için ilham vermektir. Ancak bir öğretmenin ilham verici gücü sınıfı aşabilir. Çoğu zaman, insanların öğretmenleri sayesinde kariyerlerini sürdürmek için ilham aldıklarını söylediklerini duyuyoruz. Harika bir öğretmen ömür boyu kalıcı bir iz bırakabilir ve çoğumuz için,

Öğretmek

Öğretmenlik, her gün yeni bir şeyler öğrendiğiniz kariyerlerden biridir. Birçok eğitimci bunu kariyerlerinin dışına çıkarmayı umdukları ana şeylerden biri olarak gösterir.

Kesinlikle profesyonel düzeyde, öğretmen olmak için edindiğiniz eğitim , daha önce hiç maruz kalmadığınız birçok şeye gözlerinizi açar. Eğitimde bir derece almak size öğrenmenin kendisi hakkında çok şey öğretir: pedagoji, metodoloji vb. İnsanların nasıl öğrendiklerini ve öğrencilere en iyi nasıl öğreteceklerini öğrenirsiniz. Ek olarak, bir eğitimci olma süreci kendi başına size çok şey öğretecek kadar başka birçok unsur da öğretmeye gider. Ne öğretirseniz öğretin, birçok alandaki bilginiz derinleşecek ve genişleyecektir. Sonra , aynı zamanda bir öğrenme deneyimi olan öğretmen yeterlilik alma süreci sorusu var .      

Öğretmenler ayrıca öğreterek kendileri hakkında çok şey öğrenirler. Öğretim aracılığıyla daha önce hiç yapmadığı olabilecek bir şekilde kendinizi dışarı adım gerektirir . Kendinizi bir öğretmen ve bir kişi olarak öğrenirsiniz. Çocuklarla nasıl çalıştığınız hakkında daha fazla şey öğrenebilir ve nasıl etkili iletişim kurup verimli bir şekilde öğreteceğinizi daha iyi anlayabilirsiniz. Stresi nasıl daha iyi idare edeceğinizi öğrenebilirsiniz ve dersleri planlamaktan ve ödevleri notlandırmaktan kazanacağınız organizasyon becerileri paha biçilmez olacaktır. Dahası, birçok öğretmen, kendi öğrencilerinden öğrendikleri derslerin işi bu kadar tatmin edici kılan dersler olduğunu söylüyor. Öğrenciler sınıfa kendi yaşam deneyimlerinin çoğunu getirirler ve söylemeleri gereken bazı şeyler sizi beklemeyeceğiniz şekillerde aydınlatacaktır. Öğrencilerinizi fikirlerini dile getirmek istediklerinde duymak bakış açınızı genişletebilir.

Değişiklik

Hırslı öğretmenler, değişimi etkilemek için bu kariyere giren kişilerdir. Bunlar, harika öğretmenlere olan talebi karşılamak isteyenler : Herkes için eğitim kalitesini iyileştirmeye yardımcı olmayı kendi hedefleri haline getiriyorlar. 

Çok hırslı öğretmenler bunu bir adım öteye taşıyor. " Yüksek Lisansın Faydaları " sayfamızda açıklandığı gibi , Eğitimde Yüksek Lisans veya başka bir ileri dereceye sahip olmak öğretmenin kariyer beklentilerini artırır. İleri derecelere sahip öğretmenler (Yüksek Lisans, Doktora, vb.) Daha fazla terfi için uygundur ve çoğu, müdür veya okul yöneticisi olma niyetiyle bu alana girmektedir. Hatta kendi bölgenizin veya eyaletinizin eğitim kurulu için çalışmaya bile başlayabilirsiniz. Bu düzeyde, bölgenizdeki eğitimin geleceğini şekillendirmeye yardımcı olarak gerçek bir değişim gerçekleştirebilirsiniz.

Bir öğretmen amacının "bir fark yaratmak" olduğunu söylediğinde, kastettiği budur. Sadece öğrencilerinin hayatlarını değiştirmekle kalmayıp, eğitimin çehresini de değiştirmek istiyorlar.

Bir Öğretmen ne yapar?

öğretmen

Bir öğretmenin hayatındaki bir gün, öğrettikleri konuya ve öğrencilerin yaşlarına bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Anaokulu veya ilkokul öğrencilerine ders veriyorsa, bir öğretmen çok çeşitli konuları kapsayabilir. Öte yandan, bir lise öğretmeni tipik olarak matematik, İngilizce, müzik veya bilim gibi belirli bir konuda uzmanlaşacaktır.

https://www.ogretmentercihim.com

 

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
Öğrenci Koçluğu Eğitmenleri
İlan Detayları