Kapat
Online Özel Ders Sistemi Nasıl Çalışır Online Özel Ders Sistemi Nasıl Çalışır Online Özel Ders Sistemi ve Online kursların özellikleri nelerdir? Online Özel ders öğretmen ve öğrenciye ne sunar Online Özel ders eğitimi ve Kursları Öğretmen Tercihim
Öğretmen Tercihim / Blog / Online Özel Ders Sistemi Nasıl Çalışır

Online Özel Ders Sistemi Nasıl Çalışır

Online Özel Ders Sistemi Nasıl Çalışır

Online özel ders, internetin günümüzde yaygınlaşmasıyla eğitim de internette yer almaya başladı. Birçok konuda eğitim amaçlı belge bulunan internette, online eğitim hizmeti sağlayan platformlar bulunmaktadır.

online özel ders

online özel ders

Öğretmen Tercihim’de Online Eğitim

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte online eğitimin yaygınlaştığı günümüzde, geleneksel bire bir özel ders sistemi popülerliğini kaybetmeye başlamıştır. Öğrencilerin dilediği öğretmenden özel ders alabildiği ogretmentercihim.com sayesinde her yerden eğitim alınabilir.

Öğretmen istediği her yerden özel ders verebilir. Bu sayede Türkiye’nin her yerinden öğrencilere ulaşarak, eğitimlerine katkıda bulunabilir.

Online özel ders verenler için sistem nasıl çalışır?


Site içerisine entegre edilen canlı sınıf özelliği ile online özel ders için farklı bir uygulama kullanımına gerek kalmaz. Canlı sınıf özelliğiyle Türkiye’nin her yerinden öğrenciye özel ders verilebilir. Yüz yüze özel ders kadar etkili olan online ders vermek için hemen;

https://www.ogretmentercihim.com/ ‘a kayıt olun.

Online özel dersin faydaları

 Online eğitimin bireye sağladığı birçok faydası vardır. Bunlardan bazıları;

 •  Evdeyken dahi bir şeyler öğrenmenizi sağlar.
 • Ders daha kolay takip edilebilir.
 • İstediğiniz zaman eğitim alabilirsiniz.
 • İnternetin olduğu her yer sizin için derslik görevi görmektedir.

Eğitmenler için avantajları

Online özel ders eğitimi, online eğitim veren öğretmenlere çeşitli avantajlar sağlamaktadır.

Araştırmalar online derslerin geleneksel dersler kadar, hatta geleneksel derslerden daha iyi olduğunu kanıtlamıştır. Yapılan bir araştırmada eğitimcilerin yüzde 62’sinin online eğitimin yüz yüze eğitimden daha iyi sonuçlar verdiğini belirtmişlerdir.

Daha fazla doküman kullanabilme;

Öğretmen, öğrenci için farklı dokümanlar oluşturarak öğrenciler ile paylaşabilirler. Birçok konuda farklı dokümanın bulunduğu interneti kullanmak eğitim için daha avantajlıdır.

Yabancı dil İçin Online Eğitimin Avantajları

Yabancı dil öğrenmek çok keyifli bir süreçtir. Öğrenciler bu süreçte sadece dil öğrenmez. Öğrendikleri bilgileri de hayatlarının başka alanlarında kullanma fırsatı bulur. Öğrenmiş oldukları dil becerilerini kullanma fırsatı yakaladığında kendilerini daha iyi hissederler ve farklı bir özgüven sağlamış olurlar.

Bu sebeple kendinize uygun bir yabancı dil eğitmeni seçerek online eğitime başlayabilir öğrenme sürecinizi keyifli hale getirebilir ve kişisel gelişiminize büyük bir katkı sağlayabilirsiniz. 

Ayrıca, dil öğretiminde öğrencilerin derslere katılımı önemlidir. Online eğitimlerde dil yeteneğini geliştirecek sınıf içi tartışmalara katılan öğrencilerin bu platformda daha rahat davrandıkları gözlenmiştir.

https://www.ogretmentercihim.com/ sayesinde yabancı dil öğrenmek için evinizden çıkmanıza gerek yok.

Öğrenciler için avantajları

Online eğitimdeki öğrenci memnuniyeti geleneksel bire bir eğitimden daha yüksek olabilir. Öğretmenlerin öğrenci seviyelerine ve ihtiyaçlarına göre içerik belirlemesi, bu içerikleri yararlı uygulamalar aracılığıyla sunması öğrencilerin derslerden verim almasını sağlayan önemli unsurlardır.

Online eğitim farklı öğrenim tarzlarına göre tasarlanabilme esnekliği verdiği için, öğrencilerin tatmin düzeyini arttırmak da nispeten kolaylaşmaktadır.

online özel ders

online özel ders

Hayat Boyu Öğrenim;

Online eğitim kullanıcılarına yaşam boyu öğrenme imkânı sunmaktadır. Sadece öğrenciler açısından değil, bireyler bir yandan kariyerlerine devam ederken diğer yandan ilgi duydukları alanda kendilerini geliştirebilir.

Esneklik ve Kaynaklara Erişimde Kolaylık;

Öğrenciler 7 gün 24 saat oturdukları yerden derslere ve ders almak istediği öğretmenlere ulaşabilirler. Öğrenciler yapmış oldukları çalışmalarla ilgili anında geri bildirim alabilirler. Bu durum öğrencinin kendi kendini değerlendirmesini daha mümkün kılar.

Öğrenci Katılımı;

Sanılanın aksine online eğitim öğrencilerin sosyal yeteneklerini de geliştirmektedir. Bu sayede her geçen gün öğrenci katılımı artmaktadır.

online özel ders

online özel ders

İnternetten Uzaktan Eğitim- Online Özel Ders Vermek

Özel ders vermek isteyenlerin sıklıkla başvurduğu ve günümüzde giderek yaygınlaşan internet üzerinden özel ders, birçok öğrenci için kolaylıklar sağlamaktadır. Özel ders almak isteyenler için başarılı ve tecrübeli özel ders öğretmeni bulmak kolay hale geldi. Çünkü yüzlerce öğretmen özel ders vermek için sırada beklemektedir.

Bu öğretmenler arasında oldukça deneyimli, başarılı ve tecrübeli olanlar var. Online eğitim yoluyla özel ders vermek isteyenler için ise sanal ortamda binlerce kişiye ulaşabilme avantajı bulunmaktadır.

Neden özel ders?

Özel ders, rahat ortam olması nedeniyle öğrencilerin anlamadığı ve zorlandığı konuları özel ders öğretmenine doğrudan sorabilmesini sağlar. Özel ders almak isteyen öğrenci öncelikle öğretmenin kalitesini değerlendirmekte ardından ders ortamını değerlendirmektedir. Bu nedenle özel ders vermek isteyen bir öğretmen mutlaka bu iki hususa dikkat etmelidir.

Canlı özel ders sistemi nasıl çalışır?

Online eğitim vermek için gelişmiş canlı ders sistemi kullanılmalıdır. Sistem içerisinde öğrenci ve öğretmenin doğrudan birbirini görebileceği, konuşabileceği ve ders anlatımı yapabilecekleri modüller olmalıdır.

Öğretmen Tercihim sahip olduğu gelişmiş sistem ile “canlı ders, sohbet modülü, grup dersleri, fark materyalleri kullanma imkânı, ekran paylaşımı" özellikleri sunmaktadır. Bu özellikler ile online özel dersinizin verimliğini arttırabilirsiniz.

Online özel dersin sağladığı imkanlar;

 • Küçük bir il ya da ilçede ikamet ediyor ve eğitim kurumlarını yeterli bulmuyorsanız dersi ayağınıza getirmiş olur.
 • İstediğiniz zaman bilgiye ulaşmanızı sağlar.
 • Kullanılan tüm kaynaklar dijital olarak elinizin altındadır.
 • Maliyet açısından daha uygundur.
 • Yüz yüze derslerdeki kadar etkili iletişim sağlanır.

Online Özel Ders Süreci Nasıl İlerler?

 • Öğretmen Tercihim üzerinden dilediğiniz öğretmenden ders talebi oluşturduktan sonra sisteme entegre edilmiş canlı sınıf özeliğiyle bağlantı kurarsınız.
 • Karşılıklı olarak ses ve görüntü iletişimi sağlanır.
 • Öğretmenin ekranında kullanılacak kaynak açık olur, ekran paylaşımı yapabilir. Yapılan tüm anlatım çizim ve soru çözümleri aynı anda sizin ekranınıza yansır.
 • Aynen bire bir derste olduğu gibi tüm etkileşim başarı ile sağlanır.
 • Kullanılan kaynaklar size online olarak ulaşır.
 • Tüm bu aşamada siz evinizin konforunda matematik ya da diğer birçok branştaki dersleri öğrenmenin tadını çıkarırsınız.

Online Kurs

Online kurs, yeni bir beceri öğrenmenin ve kendi evinizin rahatlığında yeni bilgiler edinmenin bir yoludur. Ücretli ve ücretsiz olan online kurslar bulunmaktadır. Bazı kurslar eğitim kurumları tarafından sunulur. Ancak büyük bir çoğunluğu alanında uzman öğretmenler tarafından verilir.

 

Online kurs alan öğrenciler birçok yerden içeriklere ulaşabilir. Mobil cihazlar, tablet ve bilgisayarlar yardımıyla öğrenciler diledikleri yerlerden eğitim alabilir.

Eğitim videoları, ses dosyaları, resimler, çalışma sayfaları veya diğer belgeler dahil birçok biçimde olabilirler. Çoğu online kursta ayrıca tartışma forumları, topluluk grupları veya mesajlaşma seçenekleri bulunur.

Genelde online kurslar için önceden bir yol haritası çizilir. Önceden kaydedilen dersler öğrencilerin kullanımına sunulur. Bu sayede öğrenci videoları dilediği zaman izleyebilir.

Her şeyden önce, online bir kursun ilgi çekici olması gerekir. Böylece öğrenen kişi derslerden zevk alır. Bilgileri saklayabilir ve kendi yaşamında uygulayabilir.

Harika bir kurs, öğrencinin öğrenme sürecine yatırım yaptığını hissettirir. Bir kursun başarılı olması için, öğrenmeyi canlandırmaya yardımcı olan etkileşimli yapıya sahip olması gerekir.

Kaliteli Bir Online Kurs İçin Ne Yapılmalı?

Online kursların kalitesini etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bazı kurslar öğrenciye hiçbir şey katmaz. Fakat bazı kurslar çok verimli olabilir. Öğrenci eğitimde geçirdiği her dakikadan zevk alır.

https://www.ogretmentercihim.com/ haricinde online kurs alabileceğiniz birçok platform bulunmaktadır. Şu listeden ulaşabilirsiniz. https://listelist.com/online-egitim-siteleri/

online özel ders

online özel ders

Harika bir online kursu zayıf olandan ayıran faktörler;

 1. Kaliteli İçerik
 2. Multimedya Kullanımı
 3. Doğru Hız
 4. Topluluk
 5. Sezgisel Gezinme
 6. Kendi Kendini Yöneten

Kaliteli İçerik

Her şeyden önce, bir kursun yüksek kaliteli içeriğe sahip olması ve vaat ettiklerini sunması gerekir.

Yüksek kaliteli içerik, öğrenmek istediğiniz bir şeyi öğrenmenizi sağlar.

Multimedya Kullanımı

Artık sadece ders kitapları ve yazı tahtaları ile sınırlı değiliz. Teknolojiyle birlikte, öğrencilere bilgi sunmanın pek çok harika ve ilgi çekici yolu var. Kursta anlatılan ders içeriğinde video ve slayt kullanımı bu yollardan en çok tercih edilen metottur.

Doğru Hız

Online bir kursun, öğrencileri sıkmaması için doğru hızda ilerlemesi gerekir. Verilen eğitimde içerikler, derslere göre ayarlanmalıdır. Bu sayede öğrenciye derslerde öğrendiği bilgileri tekrar etme fırsatı doğacaktır. Öğrenci önceki kursta öğrendiklerini pekiştirirse, sonraki ders daha verimli geçecektir.

Kendi Kendini Yönet

Online kurslar, öğrencilere kendi kararlarını vermeleri ve kendi eğitimlerinden sorumlu olmaları için özerklik verdiğinde en iyi sonucu verir.

Kursta öğrenciye verilen özgürlük genelde iyi sonuçlar ortaya çıkarır. Öğrenci kendini rahat hissederse, online kurstan alacağı verim artacaktır.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar

Öğrenci Koçluğu Eğitmenleri

İlan Detayları