Kapat
Padlet Nedir? Padlet Nedir? Padlet ile hayatınızı bir adım daha kolaylaştırın. Padlet nedir? Padlet nasıl kullanılır? Padlet üyeliği ücretsiz mi? gib soruların cevabı içeriğimizde. Öğretmen Tercihim
Öğretmen Tercihim / Blog / Padlet Nedir?

Padlet Nedir?

Padlet Nedir?

Padlet, internet üzerinden ya da padlet mobil uygulaması aracılığıyla dijital panolar sayesinde etkinlikler oluşturulmasını sağlayan bir web aracıdır. Kullanımı oldukça kolay olan padlet, özellikle okul derslerinde oldukça kullanışlı ve etkili bir araçtır.

Tüm plan ve programlarınızı bir pano haline getirerek takip edebileceğiniz ve video, görsel ve dökümanlarınızı yükleyerek panolaştırabilirsiniz.

Padlet Nasıl Kullanılır?

Size verilen boş bir duvarı dilediğiniz içerikler ile donatabileceğiniz Padlet uygulamasına girdikten sonra ücretsiz üye olarak kendinize ait bir pano oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz panoya eklediğiniz etkinlikleri ve içerikleri öğrencileriniz ve çalışma arkadaşlarınıza kolaylıkla paylaşabilir, aynı pano üzerinde beraber çalışabilirsiniz. Tüm dünyada milyonlarca öğretmen ve öğrencinin kullandığı Padlet ile öğrencilerin derslere katılımını artırabilir ve öğrenciler ile olan diyaloğunuzu artırabilirsiniz.

Padlete Nasıl Üye Olunur?

Padlet.com adresine giriş yaparka karşına çıkan ana sayfanın header kısmında bulunan kayıt ol butonundan kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz. Padlet kayıt ol kısmında ister Google, Microsoft hesabı veya apple kimliğiniz ile kayıt işleminizi yapabilirisiniz.

Kayıt işleminizi yaptıktan sonra karşınıza 2 seçenek çıkmaktadır. Pro paketi ve basic olan ücretsiz paketi çıkmaktadır. Pro paketi aylık olarak 18 tl’ den başlamaktadır. Yıllık olarak 168 tl’ den satılmaktadır.

Padlet Ücretsiz Mi?

Padlet sitesi ve mobil uygulamasında bulunan basic paketlerini kullanmak ücretsizdir.

Padlet Nerede Kullanılır?

Kullanım alanı oldukça geniş olan Padlet okul derslerinde, iş sunumlarında, şirketlerde ya da bir anımsatıcı ve konu takip panosu olarak da kullanıma uygundur.  Sizleri geliştireceği konular ise kontrol mekanizmanızı, günlük iş rutinizi oluşturmak, yapmanız gereken işleri unutmamanızı sağlamak oto kontrol mekanizmanızı geliştirmek, zaman yönetiminizi geliştirmek konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

 

Özel ders almak veya özel ders vermek istediğiniz zaman aralığında padlet üzerinden gününüzün hangi zaman aralığında müsait iseniz liste veya pano oluşturarak anımsatıcınızı oluşturabilirsiniz.,

Özel ders almak veya vermek isteyen arkadaşlar ise Öğretmen Tercihim üzerinden özel ders vermek isteyen öğretmen için size ve bütçenize uygun olan paket alımını gerçekleştirerek özel ders vermeye başlayabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
YKS Eğitmenleri
İlan Detayları