Kapat
Evde Geçen Zaman 'ı Verimli Hale Getirmek için Öneriler Evde Geçen Zaman 'ı Verimli Hale Getirmek için Öneriler Kendini geliştirmek bir nevi geleceğe ve kendimize yatırım yapmaktır. Evde geçen zaman kendini geliştirmek için çok önemlidir... Öğretmen Tercihim
Öğretmen Tercihim / Blog / Evde Geçen Zaman 'ı Verimli Hale Getirmek için Öneriler

Evde Geçen Zaman 'ı Verimli Hale Getirmek için Öneriler

Evde Geçen Zaman 'ı Verimli Hale Getirmek için Öneriler

Evde Geçen Zamanı - ogretmentercihim.com

Kendini geliştirmek bir nevi geleceğe ve kendimize yatırım yapmaktır. Evde geçen zaman kendini geliştirmek için çok önemlidir. Hayatının her evresinde kendini geliştirmenin yollarını bulabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda ülkece, hatta dünyaca sıkıntıda olduğumuz günleri fırsata çevirmek de bizim elimizde. Bilmeliyiz ki dünyamız korona virüs ile mücadele ediyor. Topluluklar halinde yakın temaslarda bulunulmaması adına ülkemizde okullar tatil edildi, bazı iş yerleri uzaktan erişimle çalışmaya başladı. İnsanların evlerinden dışarıya çıkmaması için sürekli uyarılar yapılıyor. Son günlerde hepimizin ruhu daralıp, içi şişti resmen bu kara bulutları dağıtıp evde olduğumuz günleri de fırsata çevirmeliyiz vaktimizi daha verimli geçirebiliriz. Evde olduğumuz günleri de fırsata çevirmeliyiz vaktimizi daha verimli geçirebiliriz. Sıkılıp boşa vakit geçiriyormuş gibi hissetmemeniz için online eğitimler alıp, kendinizi geliştirme yollarını bulup bu süreci fırsata çevirdiğinizde huzurlu ve mutlu olduğunuzu fark edeceksiniz.

Her ne kadar bilgi ve kültür birikimine sahip olursak olalım, insanın kişisel ve beyinsel gelişim süreci hiç bitmez. Mutlaka herkesin geliştirmesi gereken bir şeyler vardır. Ama keyifle ve isteyerek yapar yapar amacınıza ulaşırsınız. Kişinin önünde bunu istemesi ve neler yapabileceğini araştırması gerekir. Bu şekilde hem kişisel gelişimine gerek bulunup, hem de daha fazla öğrenebilirsin.

Yabancı Dil Öğrenin

Evde Geçen Zamanı - ogretmentercihim.com

Yabancı dil öğrenmek bilgi dağarcığımızı arttıracaktır ve önümüzdeki süreçlerde iş fırsatlarını da çoğaltacaktır. Bu da hayata olan bakış açınızda farklılık yaratacaktır. Peki bunu nasıl yapacağım diye soruyorsanız size harika bir önerim var. Enstitü bünyesinde yer alan bütçenizi sarsmayacak düşük bedellerle katılabileceğiniz öğretmentercihim.com adresi üzerinde bulunan online yabancı dil eğitimleri bu konuda size esnek bir öğrenme imkanı sunar. Ayrıca kendinizde uzman olarak gördüğünüz bir alan da sizlerde öğrenmek isteyen bireylere eğitmenlik yaparak gerçirdiğiniz boş zamanı daha verimli hale getirebilirsiniz. 

Bir Günlük Tutun

Şimdide çocukluğumuza mı döndük demeyin. Her gün için küçük notlar alın. Bu günlükte hayatınıza başınıza gelenler, günlük karşılaştığınız yaşadığınız olaylar, dünyadan önemli olayları gün gün not edin. Bir süre sonra geri dönüp bu yazdıklarınızı okuduğunuzda ne kadar yol aldığınıza bakın. İleride çocuklarınız ve torunlarınızda başlangıç ​​yaptığınız şeyleri anlattığınız notlar olsa fena mı olur? Kim bilir belki de bu notlar sayesinde ileride bir kitap dahi yazabilirsiniz.

Kişisel Hedeflerinizi Büyütün

Kendi hedefinizden daha yüksek hedefler koyun. Hatta bunları ne zaman ve nasıl gerçekleştirmek istediğinizi tarihi ile beraber not edin. Bu hedeflere ulaşabilmek için izleyeceğiniz yolları belirleyin. Unutmayın büyük hedefler kurmak, büyük hayallerimizden geçer. Hedeflerinize ulaşmak için adım adım ilerleyin ve korkularınızı yenin.

Yeni alışkanlıklar edinin

Spor yapmıyorsanız mutlaka boş zamanlarınızda spor yapın. Sağlıklı bir vücut için doğru beslenme ve spor en ön plandadır. Kötü alışkanlıklarınızdan bir an önce kurtulun.  Herhangi bir müzik aleti çalıyorsanız bunu geliştirin üzerinde çalışmalar yapın. Bunlar ruh ve beden sağlığınızın gelişimi için size iyi gelecektir.

Teknolojiden Olumlu Anlamda Yararlanın

Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle hepimiz artık tablet, bilgisayar ve akıllı telefonlarımız ile çeşitli bilgilere erişebiliyoruz. Tabi ki teknolojinin birçok olumlu özelliği de var. Yukarıda bahsettiğim öğretmentercihim.com sitesinde bulunan eğitmenlerin vermiş olduğu online eğitimleri bile alırken teknolojinin nimetlerinden faydalanıyorsunuz. İnternet ortamında verimli vakit geçirmek evde geçen zaman kalitesini artırır. Sizlerde farkl insanlar için öğreten olun öğretmek dünyanın en zevkli işlerinden biridir Sizi eğitecek ve geliştirecek web sitelerinde gezinin. Zamanınızı doğru değerlendirin.

Yoga Yap

Her yaştan herkesin uygulayabileceği faydalı bir aktivitedir. Aileniz ile birlikte yoga öğrenmeniz evde birlikte zaman geçirmeniz için güzel bir fırsat demektir. Yoga tüm vücudu ve zihne etki eder. Yoga sayesinde hareket edilen ve sanat arda yapılan hareketler ile vücut esner aynı anda güçlenir. Evde kalmak için gerekli dönemler için ruhu ve bedeni dengede tutmayı seçmek için bir etkinlik olarak değerlendirmeniz. Muhakkak denemeniz Gerek yollarından içerir.

Bitki Yetiştir

Bir tohum ekmek hem zamanınızın verimli geçmesini sağlayacak hem de ruhsal olarak dinginleştirici bir etkinlik olacaktır her gün gelişimini izleyeceğiniz bir fidan kendinizi iyi hissettirecek. Bitkiler ile ilgili bir sürü değişik bilgiye sahip olursunuz. Cam önünde, balkonunuzda veya bahçenizde yetiştirebileceğiniz, her birinin gelişim süresi farklı olan çok fazla bitki çeşidi vardır. Süs bitkileri, ağaçlar, sebzeler her biri hem zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız hem de zamanla nelerin değiştiğini göreceğiniz bir süreci size armağan edecektir. Hangi türde bir bitki ve nerede büyütmek istediğinize karar verdikten sonra ekim ve bakım süreci başlayacaktır. Bundan sonraki süreçte bitkinizin günden güne değişmesi, gelişmesi inanılmaz bir keyif almanızı sağlayacaktır.

Evde geçen zaman en verimli zamandır.

Hemen Öğretmenlerden Özel Ders Al alın !

Yazıyı Paylaş
Yorumlar

Öğrenci Koçluğu Eğitmenleri

İlan Detayları