Özel Ders almanın yararları nedir?

Matematik özel ders, öğrencilerin talep ettiği branşın başında gelmektedir. Matematiğin bir çok sınav dallarında katkısı yüksek olduğu için öğrenciler bu alanda eksikliklerini giderip, sağlam adımlarla eğitim hayatlarına devam etmek isteler.

Matematik kimilerine göre çok kolay, kimilerine göre çok ama çok zor bir ders konumundadır. Öyle bir huyu vardır ki, sevmeyene acımasız sevene merhametli ve sevecen yaklaşır. Hal böyle iken, sevmeyen veya zorlanan öğrencileri düşündüğümüzde özel ders isteyen veya alan birçok öğrenci ile karşılaşırız. Peki bu özel dersler nasıl olmalı ? Matematik özel ders le nasıl sevdirilmeli?

Öncelikle şu bilinmelidir ki, bir öğrencinin matematiği sevmesi öğretmenini sevmesine bağlıdır. Bu konumda öğretmenin rolü çok önemlidir. Öğrencisine matematiği sevdirebilmek için onunla iyi geçinmeli, öğrencisini sevmeli ve değer vermelidir. Öğretmeninden ilgi ve sevgi gören öğrencilerin başarılı olduğu aşikardır. Bu sevgi ve ilgi özel ders alırken daha da fazla olacaktır.

Kalabalık sınıflarda öğretmeninden ilgi, saygı, sevgi göremeyen öğrenciler bu durumu özel ders alarak aşabilmektedir. Özellikle matematik özel dersi almak isteyenler, bu konuyu önemsemektedir. Matematik özel ders leri, öncelikle öğrenciyi çekebilecek şekilde olmalıdır. Yani öğrenci o özel derslere gelirken öğretmenini özlemeli, heyecanlanmalı ve o ders saatini dört gözle beklemelidir. Öğretmende aynı şekilde öğrencisini özlemeli ve her ders yeni bilgiler katabilmelidir.

Özel ders
matematik özel ders

Matematik dersi Kolay Geçer Mi ?

Matematik kolay bir ders olmadığı için, özel derste öğrenciler çok fazla zorlanmamalı, çok fazla ödevler verilmemeli, öğrencinin seviyesine inip yavaş yavaş geliştirilmelidir. Öğrencinin temel konuları eksik ise, yeni konular işlenmek yerine öncelikle temelden başlayıp gelinmelidir. Yoksa alınan özel dersin öğrenciye çok faydası olacağı söylenemez. Öğretmenlerin bu konuya çok ama çok önem vermesi gerekmektedir.

Öğrenciler de gönül rahatlığı ile, öğretmenine matematik’te eksik olduğu tüm konuları, zorlandığı yerleri, çözemediği soru tiplerini anlatabilmelidir. Bu tutum her iki tarafı da başarıya ulaştıracak ve doğru bir ilerleme sağlayacaktır. Sevmediğiniz, ısınamadığınız öğretmenlerle sırf size birşeyler katacak ümidiyle devam etmeyin. Unutmayın matematiği sevmek öğretmeni sevmekten geçer.

Eğer sizde matematik özel ders vermek istiyorum veya özel matematik ders ilanları yayınlamak istiyorsanız eğitimci profili oluşturabilir ve matematik ders talepleri alabilirsiniz.

Matematik dersi geçmişten bu zamana kadar 7 den 70 e çoğu kişinin anlamakta ve sevmekte sorun yaşadığı bir ders ve bilim dalı olmuştur. Sevilmemesinin belli başlı nedenleri vardır. Bunların arasında söze

le daha yatkınlık, matematiği günlük hayatta kullanmıyoruz düşüncesi, çabuk sıkılma, geçmişten beri gelen matematik zordur önyargısı vb. Aslında asıl neden, çalışmayı bilmiyoruz ve bizi nasıl çalışmamız gerekir konusunda bilinçli bir yönlendirenimiz ve matematiği sevdirenimiz yok. İşte şimdi matematiği nasıl öğrenirim diyen kişilerin mutlaka bilmesi gereken 10 püf noktaya değineceğim

Matematik dersini daha verimli ve etkili çalışmak için bazı öneriler şu şekildedir: 

  • 1-) Matematik ve diğer sayısal dersler muhakkak dikkatli bir şekilde dinlenilmelidir.
  • 2-) Ders sırasında bol not alınmalıdır. Gerekirse kendi cümlelerinizle ayrı not alın.
  • 3-) Konu yazılarak çalışılmalıdır. Sadece göz ucuyla konuya bakılarak ve okuyarak matematik çalışılmaz.
  • 4-) Haftalık ve aylık tekrarlar yapılmalı. Normalde bir konuyu bir saatte çalışıyorsan haftalık tekrarda aynı konu ortalama 20 dakikaya düşer.
  • 5-) Konu iyi öğrenilmeden soru çözümüne geçilmemeli, konunun mantığı güzelce anlaşılmalı ve soru ezberlenmemeli (özellikle son yıllarda ösym soru tiplerine bakıldığında eski klasik soru tiplerinden uzaklaşılıp muhakeme yeteneğini daha çok kullandıran soru tiplerine geçildiği görülmektedir)

İngilizce özel ders:

Dil eğitimi dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de önemi artan bir eğitimdir. Günlük hayatta dahi karşımıza çıkan çoğu yabancı kelimeleri anlayabilmek için global dil olan İngilizceyi bilmek gerekir bunun en iyi yolu ise ingilizce özel ders almaktır. Özellikle internet, iş ve okul hayatı gibi ortamlarda sıklıkla karşımıza çıkan yabancı kelimelerin anlamını bilmemek hayatımızı olumsuz yönde etkiler.

Özel ders

İngilizce ile hayatınız da yepyeni kapılar açılabilir

İngilizce öğrek istemenizin sebebi hayata yeni bir başlangıç yapmaksa, hatta çalışmış olduğunuz işinizden daha iyi bir maaş beklentisi içindeyseniz veya daha yüksek bir pozisyonun hayalini kuruyorsanız içiniz rahat olsun; İngilizceyi öğrenirken döktüğünüz terler asla boşa gitmeyecek. Bilimsel çalışmalar dahi, birden fazla dil konuşabilen bireylerin daha dikkatli ve iş odaklı olması sebebiyle tek dil bilenlere oranla daha iyi birer çalışan olduklarını gösteriyor.

Özellikle çok uluslu şirketlerde, işe alım müdürlerinin birden fazla dil konuşan adayları tercih ettiği gözle görülür bir gerçektir. Yabancı dil bilen adayların büyük şirketler tarafından tercih edilip işe alınmasının diğer bir sebebi de, bu kişilerin günümüz global iş sahasında hayati önem taşımasıdır.

Maaşınızı sırf İngilizce iletişim kurabildiğiniz için %5’ten %20’ye kadar artırabilirsiniz!

İngilizce Öğrenmek Neden Önemlidir?

Dünyanın genelinde ortak dil denildiğinde akla hemen İngilizce gelmektedir. Çoğu ülkede insanlar ana dillerinin yanında İngilizce de bilmektedir. Bilim, eğitim, ekonomi, sağlık akla gelebilecek her türlü alanda kullanılan dil İngilizcedir. Örneğin bir doktorun İngilizce bilmeden tıp dünyasındaki gelişmeleri takip etmesi mümkün değildir. Ya da herhangi bir kişi eğitim amacıyla ya da tatil amacıyla yabancı bir ülkeye gittiğinde eğer İngilizce biliyorsa işlerini çok kolay halledebilir. Bu sebeple İngilizce öğrenmek önemli bir artıdır.

Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri Nelerdir?

Öncelikle İngilizce ya da herhangi bir dili öğrenmek için belli bir zamanın geçmesi gerektiğini, bunun bir yolculuk olduğunu unutmamak gerekir. Kısa bir sürede yoğun bir çaba göstererek İngilizce öğrenmeye çalışmak mantıklı bir yol değildir. Zamana yayarak, sindirerek öğrenmek ve etkili bir şekilde konuşabilmek en doğrusu olacaktır. Nasıl ki bir kişi ana dilini doğar doğmaz öğrenmiyor ise zamanla konuşuyorsa başka bir dili öğrenmek için de böyle olması gerekir.

1)Okumak: Bir dilin kelimelerine aşina olmak, onları görmek başlangıç için güzel bir adımdır. Çocuk kitaplarıyla başlayarak elinize ne geçerse okumanız lazımdır.

2)Dinlemek: Kelimelere aşina olduktan sonra sıra onların konuşurken nasıl söylendiğine gelir. Ne kadar kelimeyi anlamıyla bilirseniz bilin, konuşurken kullanmadıktan sonra pek bir işe yaramaz.

3)Yazışmak: Kelimeleri öğrenip, telaffuzlarını hallettikten sonra okuduğunu anlamak için cümleler kurmak gerekir.

4)Dili Yaşamınıza Alın: Öğrenmeye çalıştığınız dili, günlük hayatınıza dahil ederseniz inanın kolayca ve hızlı bir şekilde bu işi halledersiniz.

Neden İngilizce Öğrenmelisin?

Bu başlık altında dilersen seninle beraber neden yabancı dil öğrenmen gerektiğinden, özellikle İngilizce gibi evrensel bir dili öğrenmenin sana neler katacağından bahsedelim.

  • İngilizce evrensel bir dildir. Sosyal medyadan internet dünyasına, televizyon programlarından popüler kültüre, akademik dünyadan gündelik hayata kadar yaşamın her alanında İngilizceye rastlarsın. Bu açıdan İngilizce alanında kendini geliştirmek hızlı akan yaşama ayak uydurmanı ve özgüvenli hissetmeni sağlar.
  • İngilizce artık temel bir dildir. Her iş başvurusunda ve her girişiminde kendi ana dilinden sonra kesin olarak bilmen gereken dil her zaman İngilizce’dir. İngilizce bilmek her zaman önemlidir ve gereklidir.
  • İngilizce öğrenerek yaşamına yeni maceralar katabilir ve yeni kapılar açabilirsin. Sen de Öğretmentercihim.com da online İngilizce özel ders ile İngilizce öğrenmeye başla!