Özel Ders İle Nasıl Para Kazanılır?

Özel ders vermek konusu hemen hemen hepimizin aklında geçmiştir. Kendimizi yetkin gördüğümüz konularda veya eğitimini aldığımız branşlarda özel ders vererek para kazanmayı düşünmüşüzdür. Peki bunu nasıl hayata geçirip kendimize ek gelir sağlayabiliriz.Bu konudaki fırsatalar nelerdir? Kapsamlı olarak ele alacağımız konuda tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

özel ders

Özel ders vermek için bir belgeye yada öğretmenlik diplomasına ihtiyaç var mı ?

Özel ders vermekte olan öğretmenlerin genellikle ders verdikleri alanda belli bir akademik geçmişleri ve ön lisans ve lisans düzeyinde belgeleri bulunabilir.Bunun yanı sıra kişi uzun süredir ilgili olduğu, bilgi birikimini aktarabilceği konularda da herhangi bir belgeye ihtiyacı da olmadan ders verebilir.

Örneğin, uzun yıllardır gitar çalmakta olan kişi gitar öğretmeni olarak özel ders verebilir.Yurt dışında yaşamışsanız ve herhangi bir dil konusunda kendinizi yetkin görüyorsanız eğer ingilizce özel ders verebilirsiniz.Burada önemli olan nokta öğrencinize bilgi seviyenizi ve aktarım gücünüzü göstermenizdir.

Sonuç olarak ders verdiğiniz alanda bir belge sahibi olmanız gerekmiyor, ama elbette büyük şehirlerde iyi bir eğitim hizmeti sunabilmek veya öğrenci bulabilmek için önemli unsurlardan biridir.

Öğrenciyim Özel Ders Vermek İstiyorum. Peki Nasıl Yapabilirim?

Öğrenciyken hepimizin zaman zaman ek gelire ihtiyacı olmuştur.Bu durumu yaşadığımızda aklımıza ilk gelen, eğitim seviyesi daha düşük olan insanlara okul dersleri konusunda yardımcı olmak adına özel ders vermek olmuştur.Genelde üniversitede özel ders vermek isteyen öğrenciler daha fazladır.Akademik eğitimine devam etmekte olan bireyler lise, ortaokul ve ilköğretim seviyesindeki öğrencilere eğitim verebilecek düzeydedir.

Üniversitede özel ders vermek diğer konularda da oldukça mümkündür.Örneğin bir müzik aleti konusunda veya yabancı dil konusunda ders vermek gayet akıllıca olacaktır.Üniversite yıllarımızda bu fırsatları değerlendirmeliyiz. Bu şekilde ek gelir elde edebilir hemde insanların hayatlarında izler bırakmamız mümkün olacaktır.

Özel Ders İlanı Oluştururken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Temel kural; öğretmen öğrencisinden her zaman en az bir üst seviyede olmalıdır. Bu da demek oluyor ki bir lise öğrencisi, LGS yani liseye giriş sınavlarına hazırlanan bir öğrenciye veya ortaokul öğrencisine, ortaokul öğrencisi de ilkokul öğrencisine ders verebilir.

Diğer bir konu ise kendi başınıza bağımsız bir adım atmadan önce yerleşik bir aracı kurum aracılığıyla ders vermeyi de düşünebilirsiniz. Bu şekilde ders ilanı verdiğinizde hizmetinize başlarken ileride de size müşteri kazandıracak birçok öğrenciden referans almış olursunuz. Ve hatta biraz daha detaylı ve zahmetli bir alanda ders ilanı vermek istiyorsanız, o alanda deneyiminiz olmasını da tercih edilir.

İnternet dünyasında kendinize uygun öğrencilerin sizleri bulması için www.ogretmentercihim.com adresinden kendinize öğretmen profili oluşturabilirsiniz.Üstelik öğretmen arayışında olan öğrenilerin oluşturduğu ders ilan taleplerini görerek öğrenciler için aday öğretmen olabilirsiniz.

özel ders

Pandamı Döneminde Özel Ders Nasıl Olmalı

Hayat şartları gün geçtikçe bizlere sosyal mesafe kuralını uygulama zorunluluğu getirmektedir.Bu süreç eğitim ve öğretim hayatını engellememesi için artık hayatımıza yeni bir eğitim sistemi girmiştir. Online eğitim sayesinde evden çıkmadan ihtiyacımız olan eğitim konularını alabilir ve bu konudaki yeterliliğimizi artırabiliriz.

Online eğitim, İnternet’i, bilgisayarı veya tableti ve diğer araçları kullanan sanal bir öğretim uygulamasıdır. Öğretmen ve öğrenci fiziki bir ortamda değil online bir ortamda buluşur. İletişim kurmak için beyaz tahtalar, e-postalar, video ve ses gibi araçlar kullanılır.

özel ders

Online Eğtimin Avantajları Nelerdir

  • Kolaylık ve Esneklik: Online eğitim fiziki eğitime göre çok daha fazla esneklik ve rahatlık sunar. Eğitim için bir yerlere gidip gelmeye gerek yoktur ve çocuğunuz internete erişimi olduğu sürece hemen hemen her yerden yapılabilir. Bu nedenle, seyahat ediyor olsanız bile, çocuğunuzun online eğitim seansını atlaması gerekmez.
  • Online daha geniş ders ve kurs seçenekleri sunar: Böylece, kalifiye ve deneyimli öğretmenlere ve bulunduğunuz yerde bulunmayan çeşitli kurs seçeneklerine erişebilirsiniz.
  • Fiyat:Online özel eğitim platformları uzaktan eğitim süreçlerinin maliyetleri geleneksel eğitim maliyetlerine göre oldukça avantajlıdır.