SSS

Özel Ders
ÖZEL DERS VERMEK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM ?

Değerli öğretmen veya eğitmen adayı; sitemize üye olduktan sonra ki adımda profilinizi doldurup size gelen özel ders taleplere cevap vermeniz ve öğrencilerin oluşturdukları taleplere dönüş sağlayabilmeniz için; size uygun paketi satın almalısınız. Ödeme işlemini gerçekleştirdikten sonra dilediğiniz gibi taleplere dönüş yapabilir ve size en uygun öğrenci ile derslere başlayabilirsiniz.

ÖZEL DERS ALMAK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM ?

Değerli öğrencimiz; sitemizde konumuza yakın bölgeleri seçip, öğretmen veya eğitmenleri inceleyebilir, eğitim verme şekillerini kontrol edebilir ve dilersen ders talebi oluştur butonu ile ders talep edebilirsin. Ayrıca; evinizden çıkmadan online eğitim veren eğitimciyi seçebilir öğrenmek istediğiniz dersi öğrenebilirsiniz.

ÖZEL DERS ÜCRETLERİ NASIL OLMALI?

Özel ders ücretleri, öğretmenden öğretmene değişebilir. Fiyat farklılığı öğretmenin kalitesini ortaya koyar. Ama her ne kadar kalite farkı da olsa ailelerin ve öğrencilerin bütçelerine uygun bir fiyat aralığında olmalıdır.

ÖZEL DERS NE KADAR SÜRER?

Özel ders süreleri tamamen öğretmenlerimiz tarafından belirlenmekte olup ortalama 30-60 dk arasında değişmektedir.

BİRDEN FAZLA ALANDA ÖZEL DERS VEREBİLİRMİYİM?

Tabii. Uzman olduğunuz alanla göre sitemiz üzerinden birden fazla branş seçebilirsiniz.

YÜZ YÜZE DERS NASIL GERÇEKLEŞİR?

Öğrenci ve öğretmen iletişim kurduktan sonra belirlenen konumda birebir özel derse başlanabilir. Öğrencinin evi, öğretmenin evi, dışarıda bir mekan yada kurs merkezi gibi alanlar tercih edilerek özel ders sürecine başlanılabilir.

Ders Talepleri
DERS TALEBİ ALAMADIM NE YAPMALIYIM?

Profilinizi daha detaylı öğrencilerin dikkatini çekebilecek şekilde doldurmanız gerekir.

DERS TALEBİNDE BULUNDUĞUM ÖĞRETMEN NE ZAMAN BENİMLE İLETİŞİME GEÇER?

Ders talebinde bulunduğunuz anda ilgili öğretmene sms olarak bilgilerinizin iletilmektedir, öğretmen hemen sizinle iletişim kurabilir. Eğer iletişim kurulmazsa kurum olarak biz sizinle iletişime geçeceğiz.

Ders Verme
ÖĞRETMENİM DERS VERMEK İSTİYORUM NASIL ÜYE OLABİLİRİM?

Değerli öğretmen ve eğitmenimiz, ders vermek için web sitemize "Öğretmen Kayıdı" seçeneğine tıklayarak eğitimci profili oluşturmaya başlayabilirsiniz. Size uygun paketi seçerek, yönetim panelinizden tüm bilgilerinizi eksiksiz doldurmaya devam edebilirsiniz.

HANGİ KONUDA ÖZEL DERS ALABİLİRİM/VEREBİLİRİM ?

Öğretmentercihim.com da dilediğin branşta özel ders alabilir veya verebilirsiniz. Sanat, hobi, okul derslerine destek, matematik, yabancı dil, spor, enstrüman öğrenimi vb…

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİYKEN DE SİTENİZDE DERS VEREBİLİR MİYİM?

Evet kendinize inanıyorsanız, özel ders tecrübeleriniz bulunuyorsa ders verebilirsiniz.

DERS VERDİĞİM ALAN ÖĞRETMENTERCİHİM.COM’DA BULUNMUYOR NE YAPMALIYIM?

Sitemizdeki ders alanları ve konuları çok kapsamlıdır ve her geçen gün yenileri eklenmektedir. Sitemizde olmayan özel bir alanda ders veriyorsanız mutlaka bize ulaşın ve bu alanı bize bildirin yetkili birim tarafından alan ile ilgili branş eklemesi sağlanabilir.

Online Özel Ders
NASIL ONLİNE ÖZEL DERS VEREBİLİRİM?

Sitemize yetkinliklerinize göre belirlediğiniz branşta öğretmen kaydı oluşturarak ders verilen yerler sekmesinden internet üzerinden olan seçeneği aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Oluşan özel ders taleplerinize göre öğrenciler ile iletişime geçerek belirlenen saatte sitemize entegre edilmiş online görüşme sistemi ile canlı sınıfım seçeneğinden online özel derslere başlayabilirsiniz.

NEDEN ONLİNE ÖZEL DERS?

Online özel dersin en büyük avantajı istediğiniz yerden ve sizin belirlediğiniz zamanda olmasıdır. Online olması sebebi ile yolda zaman kaybınız olmayacak, yorulmayacak ve yol için ekstra bir harcama yapmanıza gerek kalmayacaktır.

ONLİNE ÖZEL DERS KİMLER İÇİN UYGUN?

İnternet bağlantısı olan, online özel ders almak ya da vermek isteyen tüm üyelerimiz için uygundur. Öğretmeninizi ve zamanını seçip hemen özel derse başlayabilirsiniz.

ONLİNE ÖZEL DERS ALMAK İÇİN NELER GEREKLİDİR?

Öncelikli olarak internetiniz ve kullanabileceğiniz bir cihaz (bilgisayar, telefon veya tablet) olması gerekmektedir. Sonrasında ise sistem üzerinden kayıt olmanız ve size uygun öğretmenden özel ders talep etmeniz yeterli olacaktır.

ONLİNE ÖZEL DERS İLE BİREBİR ÖZEL DERS ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR ?

Birebir özel derste fiziksel olarak aynın ortamda bulunmak gerekir. Bu durumda da yolda zaman kaybı ve yol harcamalarınız olacaktır. Fakat online görüşmede yolda vakit kaybı yada para kaybı yaşanmaz ve daha güvenilir bir şekilde evinizden özel ders verebilirsiniz.

ONLİNE DERS İÇİN UYGULAMAYA İHTİYACIM VAR MI ?

Bilgisayar üzerinden girişlerde yok, ancak telefon girişlerinde uygulamayı indirmeniz gerekmektedir.

YÜZ YÜZE DERS NASIL GERÇEKLEŞİR?

Öğrenci ve öğretmen iletişim kurduktan sonra belirlenen konumda birebir özel derse başlanabilir. Öğrencinin evi, öğretmenin evi, dışarıda bir mekan yada kurs merkezi gibi alanlar tercih edilerek özel ders sürecine başlanılabilir.

Diğer
EĞİTİMCİLERİN YETERLİLİK DÜZEYLERİNİ NASIL ÖĞRENEBİLİRİM ?

Eğitimciler sitemize kayıt olurken 2 farklı şekilde değerlendirilmektedir, onaylı profil ve onaysız profil olarak. Belgelerini (diploma, geçici mezuniyet belgesi, usta öğrenci belgesi vb.) yüklemiş ve eğitim alanındaki yetkinliğini kanıtlamış olan öğretmenler onaylı profil olarak gözükmektedir.

ARAMALARDA ÜST SIRALARA NASIL ÇIKABİLİRİM?

Aramalarda üst sıralara çıkmak için üyelik paketinizi aktif hale getirerek, profilinize resim yüklemeniz, profinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız, arkadaşınızı siteye üye yapmanız, bilgilerinizi eksiksiz doldurmanız, profilinize düzenli olarak giriş çıkış yapmanız, veli ve ders almak isteyen öğrencilerle iletişimde olmanız gerekmektedir.

ÖĞRETMENTERCİHİM.COM GİRİŞ ŞİFREMİ UNUTTUM NE YAPMALIYIM?

Şifremi unuttum linkine tıklayıp kayıtlı olduğunuz email adresinizi girerek mail adresinize şifrenizi gönderebilirsiniz. Sistem tarafından gönderilen emailler zaman zaman “önemsiz posta”, “gereksiz” veya “spam” gibi benzeri klasörlere aktarılabilmektedir. Bu klasörleri mutlaka kontrol etmelisiniz. Kalıcı çözüm olarak öğretmentercihim.com’un email adresini “Güvenli gönderenler” listesine eklemelisiniz.