Kapat
2022 KPSS Vatandaşlık Konuları ve Soru Dağılım Tablosu 2022 KPSS Vatandaşlık Konuları ve Soru Dağılım Tablosu 2022 KPSS Vatandaşlık konuları belli oldu! KPSS Vatandaşlık konu başlıkları ve soru dağılımı yazımızda detaylı olarak yer verildi. Öğretmen Tercihim
Öğretmen Tercihim / Blog / 2022 KPSS Vatandaşlık Konuları ve Soru Dağılım Tablosu

2022 KPSS Vatandaşlık Konuları ve Soru Dağılım Tablosu

2022 KPSS Vatandaşlık Konuları ve Soru Dağılım Tablosu

2022 KPSS sınavına girecek olan adaylar için hazırlanmıştır. KPSS Vatandaşlık konuları başlıkları ve soru dağılımı bu yazımızda yer verilmiştir. KPSS genel konuları için yazmış olduğumuz blogu inceleyebilirsiniz.

2022 KPSS Vatandaşlık Konuları

KPSS Vatandaşlık konuları bölümünden toplamda 9 adet soru sorulacaktır. Konu olarak 10 adet konu başlığından sorumlu tutulacaktır. Temel Hukuk Kanunları, Yürütme, İdare Hukuku konu başlıklarına genel bir bakılacak olursa yüzdelik olarak sorular bu konulardan daha çok çıkmaktadır.

KPSS Vatandaşlık Konuları

2022 KPSS Vatandaşlık Konu Başlıkları

  • Hukuka Giriş
  • Anayasal Gelişmeler
  • Genel Esaslar
  • Temel Haklar
  • Yasama
  • Yürütme
  • Yargı
  • İdari Yapı
  • Uluslararası Örgütler
  • Güncel

Yıllara Göre Soru Dağılımı

KPSS Önlisans Vatandaşlık Konu Dağılımı 2012 2014 2016 2018
Temel Hukuk Kavramları 3 3 3 3
Anayasal Kavramlar 1
Türk Anayasa Tarihi
Temel Hak Ödevler 1
Yasama 1 1 1
Yürütme 1 2 3 2
Yargı 1 1
İdare Hukuku 2 2 3 2
TOPLAM SORU SAYISI 9 9 9 9

 

KPSS Vatandaşlık Sınavına Nasıl Çalışılır?

Çalışma alanınızı düzenleyin

Ders kitaplarınızı ve notlarınızı yaymak için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun. Yeterince ışığın var mı? Sandalyeniz rahat mı? Bilgisayar oyunlarınız gözden uzak mı?

 

Tüm dikkat dağıtıcı şeylerden kurtulmaya çalışın ve olabildiğince rahat hissettiğinizden ve odaklanabildiğinizden emin olun. Bazı insanlar için bu neredeyse tam bir sessizlik anlamına gelebilir, diğerleri için fon müziği yardımcı olur . Bazılarımız konsantre olmak için her şeye tamamen düzenli ve düzenli ihtiyaç duyarken, diğerleri daha karmaşık bir ortamda gelişir. Sizin için neyin işe yaradığını düşünün ve doğru yapmak için zaman ayırın.

Eski sınavlardan pratik yapın

Sınavlara hazırlanmanın en etkili yollarından biri, geçmiş sınavları göz gezdirerek alıştırma yapmaktır. Bu, soruların biçimine alışmanıza yardımcı olur ve - kendinize zaman ayırırsanız - her bölümde doğru miktarda zaman harcadığınızdan emin olmak için iyi bir uygulama olabilir. 

kpss özel ders

Düzenli molalar verin

Mümkün olduğu kadar çok saat çalışmanın en iyisi olduğunu düşünseniz de, bu aslında ters etki yaratabilir. Eğer olsaydı bir maraton için eğitim , denemek ve günde 24 saat çalışın olmaz. Aynı şekilde, araştırmalar, bilginin uzun süreli saklanması için düzenli molalar vermenin gerçekten yardımcı olduğunu göstermiştir.

 

Herkes farklıdır, bu yüzden size uygun bir çalışma rutini geliştirin. Sabahları daha iyi çalışıyorsanız, öğle yemeğinde mola vermeden önce erken başlayın. Ya da gece daha üretken iseniz, daha erken bir ara verin, böylece akşam yerleşmeye hazır olursunuz.

Ders kitaplarınızın üzerine eğilmek yerine dışarıda güneşin tadını çıkardığınız için kendinizi suçlu hissetmemeye çalışın. D vitamininin sağlıklı bir beyin için önemli olduğunu unutmayın.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
Kaan 28-07-2021 09:40:50

Konular çok kolay geliyor bana

Cevapla
ÖğretmenTercihim 28-07-2021 09:42:26

Pratik yaparak konuları pekiştirmeyi unutmayın.

KPSS Eğitmenleri
İlan Detayları