Loading...
Kapat
Nimet Gönen
200₺ ONLİNE
Eğitmen / Öğretmen Hakkında

18 yıldır her seviyede (ilköğretim, LGS-TYT-AYT-DGS-KPSS) özel ders vermekte ve profesyonel öğrenci koçluğu yapmaktayım. Aynı zamanda özel öğretim kurumlarında çalışmaktayım. Türkçe - Edebiyat, Sosyal Bilgiler ve Okul Öncesi Öğretmeniyim. Ülkemizdeki eğitim sistemi incelendiğinde bizi başarıya götüren yolun çok çalışmak değil amaçlı çalışmak olduğu açıkça görülmektedir. Bu bağlamda zaman yönetimi, öğrenci-ebeveyn ilişkisi, etkili ders çalışma teknikleri, ödev takip sistemi, test çözme teknikleri ve kişiden kişiye değişen öğrenme stilleri ön plana çıkmaktadır.
Öğrenci koçluğu, Öğrencilerin kendilerini tanımaları, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerini, hedef koymalarını sağlamaya ve kaynaklarını daha iyi kullanabilmelerine yönelik , yol haritası ve eylem planı yapmalarına  destek sağlayan hizmettir. 
Öğrencinin okul başarısını artırmayı,
Kendine uygun hedefler seçmesini,
Etkin çalışmayı öğrenmesini,
Zamanı önceliklerini seçerek kullanmasını,
Güçlü yönlerini açığa çıkartması ve kullanmasını,
Doğru iletişim kurmasını,
Kendine güvenini geliştirmesini hedefler.
Her birey başarılı olmak hayallerini gerçekleştirmek ister. Başarılı olmak için, açık, net ve ulaşılabilir hedefler belirlemeli, belirlenen hedeflere odaklanmalı ve hedefleri gerçekleştirmek için azimli olunmalıdır. Hedef belirlemeden başarılı olmak zordur.

Ders Verdiği Alanlar
Eğitim Bilgileri
Yorumlar
Hiç yorum bulunamadı

200₺ ONLİNE

Diğer Türkçe Eğitmenleri

Loading...