Loading...
Kapat

Fizik Özel Ders

Fizik dersinde eksiklerin mi var? O halde doğru yerdesin. Hemen öğretmen ara, bul ve özel derse başla.
 • 522Onaylı Öğretmen
 • 88₺Ortalama Fiyat
Nerede öğrenmek istersiniz?
RANDEVU GÜNÜ
EĞİTMEN CİNSİYETİ
DERS SEVİYESİ
FİYAT ARALIĞI
Filtreleme Yap
RANDEVU GÜNÜ
EĞİTMEN CİNSİYETİ
DERS SEVİYESİ
EN DÜŞÜK FİYAT
EN YÜKSEK FİYAT
Aradığınız kriterde öğretmen bulunamadı.
Fizik özel ders almak artık çok kolay. Binlerce Fizik özel ders veren öğretmenin bulunduğu Öğretmen Tercihim’e kayıt ol.
Fizik özel ders veren öğretmenlerimizin profillerini incele. Bütçene en uygun olanı seç. Özel ders talebi oluştur.
İster online özel ders ister yüz yüze özel ders alarak Fizik dersindeki eksiklerini gider.

FİZİK ÖZEL DERS İLE İSTEDİĞİNİZ BAŞARIYA ULAŞIN!

Neden fizik özel ders almalıyım?” diye sormadan önce fizikten biraz bahsedelim.

Fizik, maddenin hem uzay hem de zamana göre hareketini, davranışını ve enerjisini inceleyen bilim dalıdır. Yani, fizik ile dünya üzerinde oluşum gösteren davranışları açıklayabilmeniz mümkün.

Bu kadar temel bilgiden sonra biraz da fiziğin sizin için neden gerekli olduğundan bahsedelim.

FİZİK DERSİ NEDEN ÖNEMLİ?

Fizik, YKS sınavında önemli yere sahip bir derstir. TYT ve AYT sınavlarında sayısal ağırlıklı bölüm tercihinde bulunmak isteyenlerin en çok dikkat etmesi gereken derslerdendir. Çünkü fiziğin TYT ve AYT sınavlarındaki getirisi oldukça önemlidir.

Fizik dersini anlayabilmek için sadece fizik bilgisi çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Fiziği öğrenmede çoklu düşünme, matematik ve mantık yetenekleri de kullanılmaktadır. Bu yeteneklerin gelişmesi bir anda olmayacağı için fiziği öğrenmek zaman isteyen bir süreçtir.

Düzenli çalışma ve pratikler ile fizikte başarı elde edebileceğinizi unutmayın.

ONLİNE FİZİK ÖZEL DERS

Bir fizik dersini öğrenirken çoğu zaman hayatı sorgulamaya başlıyor olabilirsiniz. Ancak YKS hazırlık sürecinde fiziğin katsayısının ne kadar önemli olduğunu söylemekte yarar var. Bu yüzden bir an önce fizik dersini öğrenmeye başlayın.

Türkiye şartlarında değişen eğitim sistemi, çoğu zaman hangi derse nasıl çalışmalıyım sorusunu beraberinde getiriyor. Bu da sınav hazırlık sürecinde zaman kayıpları ve strese neden olabilmekte. Bu gibi olumsuzlukların önüne geçmek için özel ders almaya ne dersiniz?

Tamamen sizin seviyenizde ve planlı bir şekilde ilerleyen fizik hocası ile özel ders alabilirsiniz. Bu sayede fizik dersinde en iyi sonuçları yakalayarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

FİZİK DERSİNDE EN ÇOK ÇIKAN KONULAR

ÖSYM’ nin çıkmış sorularını da inceleyerek fizik dersinde en çok çıkan konuları şu şekilde gösterebiliriz:

 • Katı, sıvı ve gaz basıncı
 • Kuvvet ve haraket
 • Elektrik devrelerinde akım
 • Basit makineler
 • Elektrik ve dalgalar
 • Optik

Her ne kadar fizik sınavında ağırlıklı olarak bu konular çıkmış olsa da konuların anlaşılması için diğer konuları iyi bilmeniz gerektiğini unutmayın!

Eğer “birkaç net işimi görür, daha fazlasına ihtiyacım yok” diyorsanız, size 2 ila 3 net yaptıracak konuları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Modern Fizik
 • Atom Fiziği
 • Optik

Sınava Hazırlanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

YKS sınavına hazırlanırken sayısalda en yüksek başarıyı elde etmek isteyen öğrenciler için bazı önerilerimiz var.

Özellikle ÖSYM sınavlarında nokta atışı yapmak istiyorsanız konulara bir sıralama ile çalışmanız gerektiğini unutmayın.

İlk olarak temel konulardan başlayarak alanı, sınavda en çok çıkan konulara doğru genişletmelisiniz. Çünkü temel konuları öğrenerek AYT fizik için de bir temel oluşturmanız önemlidir.

TYT Fizik Dersine Nasıl Çalışılırım?

Fen Bilimleri içinde olan fizik, TYT’ de 7 soru olarak gelmektedir.

İyi bir fizik sıralaması için temel konular şöyledir:

 • Madde
 • Kuvvet
 • Hareket
 • İş, Güç, Enerji
 • Elektrik

Bu temel konuları hallettikten sonra yapmanız gereken şey, en çok çıkan konulara yönelmek.

Çıkmış sorular incelendiğinde TYT fizik sınavında ağırlıklı olarak gelen konular şunlardır:

 • Fizik Bilimine Giriş
 • Isı, Sıcaklık ve Genleşme
 • Hareket
 • Elektrik Akımı
 • Optik

Son yıllarda ağırlıklı olarak bu konulardan soru geldiği görülmekte. Ancak bu konuları anlayabilmek için fiziğin diğer konularına da çalışmanız gerektiğini unutmayın.

AYT Fiziğe Nasıl Çalışılırım?

AYT sınavı bilginin ağırlıklı olduğu bir sınav türüdür.

YKS’ nin 2. oturumu olan AYT içerisinde fizikten 14 soru gelmektedir. Bu soruların ağırlıklı olarak bilgi içerdiğini düşünürsek, konuların iyi bir şekilde öğrenilmesi önemlidir.

Konular öğrenildikten sonra pekiştirmek için farklı kaynaklardan bol soru çözmeyi unutmayın.

FİZİK ÖZEL DERS: DERSLER NASIL İLERLİYOR?

Alanında uzman fizikçilerimiz size fizik dersini öğreterek sevdirmek için yaratıcı teknikler geliştirmeye devam ediyor. Fizik özel ders alırken sürecin nasıl işlediğinden kısaca bahsedelim:

Eğitmenlerimiz ilk olarak seviyenizi ölçerek sürece başlarlar.

Ardından tamamen sizin seviyenize uygun bir ders programı hazırlarlar.

Ders programı dahilinde ilerleyerek süreci planlı bir şekilde sürdürebilirsiniz. Böylece zaman kayıplarının önüne geçebilirsiniz.

FİZİK NETLERİNİZİ ARTIRMAK İÇİN 7 ÖNERİ

Fizik, öğrencilerin en çok korktuğu dersler arasındadır. Her ne kadar korkulan bir ders olsa da

1. Hayalinizdeki üniversite için fizik yapmak şart!

Bir sayısal öğrencisiyseniz fizik dersinin önemini iyi biliyorsunuzdur.

Bir mühendislik, tıp, hemşirelik ya da diş hekimliği gibi sayısal ağırlıklı bölümleri tercih edecekseniz fizikten iyi bir sıralama göstermeniz gerektiğini unutmayın. Hedeflerinizdeki bu fakülteler için fizik dersinde iyi bir başarı elde etmelisiniz. Bunun için bol fizik çalışmalısınız.

Hayalinizdeki üniversiteyi kazanmanızda destekleyici bir role sahip olan fizik dersini öğrenmenin farklı yolları vardır.

Youtube videoları veya ders kitapları bu yollar arasındadır. Ancak fiziği tek başınıza öğrenemiyor ve bir desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız size bir önerimiz var: Fizik özel ders almak.

2. Anlamadıklarınızı Sormaktan Çekinmeyin

Hangi ders olursa olsun konu veya sorularda anlamadığınız kısımları öğretmeninize sormaya çekinmeyin.

Bir konuyu veya soruyu anlamadan ilerlemeye devam ederseniz karşınıza benzer bir yer çıktığında yapamamaya devam edersiniz. Bunu önlemek için mutlaka soru sormaktan korkmayın.

Size tavsiyemiz, online özel ders alarak süreci rahat bir şekilde ilerletmek. Tamamen sizinle ilgilenen bir eğitmene aklınıza takılan veya anlamadığınız konuları sorabilirsiniz.

3. Fizik Branş Denemeleri Çözmeyi İhmal Etmeyin

Mutlaka fizik denemeleri çözün!

Çoğu öğrenci deneme çözmeyi son anlara bırakmakta. Ancak deneme çözerek bütün konulardan farklı türde sorular görebilirsiniz. Bu sayede hem konuları pekiştirir hem de sınava yakın sorularla karşılaşabilirsiniz.

4. Çıkmış Soruları Kendiniz Çözmeye Çalışın

ÖSYM’ nin sınavlarında olduğu gibi diğer pek çok farklı sınava hazırlanırken çıkmış sorular bir çeşit yol gösterici niteliğindedir. Çıkmış sorular ile ÖSYM bir çeşit ön gösterim yapmaktadır. Böylece çıkabilecek soru tipleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

YKS veya LGS sınavlarına girmeden önce mutlaka fizik çıkmış sorularını çözmeyi ihmal etmeyin!

5. Cevabı Doğru Bulsanız Dahi Çözümleri İnceleyin

Bazı öğrenciler çözdükleri soruların cevaplarını bulduktan sonra dönüp çözümlerine bakmayı zaman kaybı olarak görebilmekteler. Ancak soru çözümlerini incelemek farklı çözüm yollarını öğrenmenizde etkilidir.

Belki de çözdüğünüz bir sorunun daha basit bir çözümü vardır. Görmeden bilemezsiniz!

6. Farklı Kaynaklardan Konu Çalışın

Fizik dersini öğrenirken farklı kaynaklardan çalışmak yeni bilgileri öğrenmede avantaj sağlayacaktır. Çünkü her kaynak konuyla ilgili farklı bilgiler içerebilmekte. Bundan dolayı konuyu öğrenirken en az iki farklı kaynağa göz atmayı unutmayın!

7. Fizik Özel Ders Alarak Eksiklerinizi Kapatın

Fizik gibi zorlu bir dersi tek başınıza öğrenmeye çalışmak zor olabilmekte. Bu durum sizi strese sokarken aynı zamanda zaman kayıplarına da sebep olabilmekte. İşte tam da bunun önüne geçmek için size bir önerimiz var!

FİZİK ÖZEL DERS ALMAK

Fizikten özel ders alarak eksiklerinizi kapatabilir, yapamadığınız soruları öğrenebilir ve bir program dahilinde ilerleyebilirsiniz. Online fizik dersleri alabileceğiniz gibi yüz yüze eğitim talep etme imkânınız da mevcut.

Sadece sınava hazırlık süreci için değil, fizik özel ders üniversite fırsatlarından da faydalanabilirsiniz.

Bu yazıda fizik dersinin sınav hazırlık sürecinde ne kadar önemli bir yeri olduğundan bahsettik. Tek başınıza bu zorlu sürece girmeden sizi destekleyecek bir uzmandan eğitim alabilirsiniz. Öğretmen Tercihim’ e kaydolarak fizik özel hoca imkanından yararlan!

Sıkça Sorulan Sorular

Fizik özel ders veren öğretmenlerimizin belirlediği ders ücreti ortalama 88₺'dir.
Fizik özel ders vermek isteyen 522 bulunmaktadır.
Fizik dersinde bulunan eksikleri gidermek için özel ders alabilirsin. Aynı zamanda IELTS, TOEFL, YÖKDİL, YDS gibi sınavlara hazırlanırken veya iş hayatında ön plana çıkmana yardımcı olacak olan uluslararası geçerliliği bulunan bu dili öğrenmek için de özel ders alabilirsin.
Fizik öğretmenleri için yapılan yorumlara her eğitmenin kendi profil sayfasından ulaşabilirsiniz.
Fizik özel ders vermek için yapmanız gereken ilk şey, sisteme kaydolmak. Daha sonra kendinize güçlü bir profil oluşturarak öğrencilerin sizi bulmalarını sağlayabilirsiniz.
İlan Detayları